Elon Musk o pracy zdalnej. "To jest moralnie złe"

Autor:
mb
Źródło:
CNBC, TVN24 Biznes
Elon Musk (nagranie archiwalne)
Elon Musk (nagranie archiwalne)Reuters
wideo 2/5
Reuters Elon Musk (nagranie archiwalne)

Elon Musk, szef Tesli, skrytykował pracę z domu. - Myślę, że jest to moralnie złe - powiedział miliarder w rozmowie z CNBC. Musk nazwał też pracowników firm technologicznych "klasą laptopów żyjących w la-la-landzie".

Elon Musk we wtorkowej rozmowie z CNBC mówił o konieczności powrotu do biur, co wywołało poważne zaniepokojenie wśród pracowników firm nie tylko z Doliny Krzemowej, ale i całych Stanów Zjednoczonych. Wielu z nich otrzymało bowiem wcześniej hojne obietnice pracy zdalnej od kierownictwa najwyższego szczebla - zauważył portal amerykańskiej stacji.

Elon Musk o pracy zdalnej

- Myślę, że całe pojęcie pracy z domu jest trochę jak fałszywy cytat Marii Antoniny: "Nie mają chleba - to niech jedzą ciastka" - powiedział Elon Musk. - To nie tylko kwestia produktywności - ocenił. - Myślę, że jest to moralnie złe - podkreślił szef Tesli.

Musk odnosząc się do pracowników firm technologicznych, których określił mianem "klasy laptopów żyjących w la-la-landzie", mówił, że hipokryzją jest praca z domu w ich przypadku, przy jednoczesnym oczekiwaniu, że pracownicy usług będą nadal pojawiać się osobiście w firmie.

- Ludzie powinni zejść z cholernego moralnego wysokiego konia z tymi bzdurami o pracy z domu - podsumował miliarder.

Portal stacji CNBC zwrócił uwagę, że np. Amazon i Salesforce zaczęły żądać od pracowników powrotu do biur, tłumacząc to spadkiem produktywności, przy jednoczesnym wzroście oczekiwań wśród inwestorów.

Majątek Elona Muska

Według Bloomberg Billionaires Index szacowany majątek szefa Tesli, SpaceX i właściciela Twittera wynosi 166 mld dolarów. To daje mu drugie miejsce na liście najbogatszych osób na świecie. Bloomberg Billionaires Index to ranking najbogatszych ludzi na świecie. Jest on aktualizowany każdego dnia po zakończeniu notowań na nowojorskiej giełdzie.

Pierwszy jest Bernard Arnault z majątkiem wycenianym na 203 mld dolarów. Na najniższym stopniu podium znajduje się Jeff Bezos - 137 mld dolarów.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mb

Źródło: CNBC, TVN24 Biznes

Pozostałe wiadomości