Elon Musk kupił część Twittera. Akcje spółki mocno w górę

Autor:
/ToL
Źródło:
Reuters, Bloomberg

Prezes Tesli i najbogatszy człowiek na świecie Elon Musk przejął 9,2 procent udziałów w Twitterze - wykazał raport Komisji Papierów Wartościowych i Giełd USA (SEC). Miliarder jest w tej chwili największym udziałowcem spółki - informuje Bloomberg. Notowania Twittera gwałtownie rosną w przedsesyjnym handlu na amerykańskiej giełdzie.

Zgodnie z raportem SEC 14 marca Musk kupił prawie 73,5 mln akcji Twittera. Oznacza to, że w oparciu o wycenę spółki na zakończenie piątkowych notowań jego udział wart jest 2,89 miliarda dolarów.

Twitter idzie w górę o około 20 proc. przed sesją na nowojorskiej giełdzie.

Musk kupił udziały w Twitterze

To sprawia, że Musk jest największym udziałowcem w firmie i posiada ponad czterokrotnie więcej akcji niż założyciel Twittera Jack Dorsey. Dorsey ustąpił ze stanowiska prezesa spółki w listopadzie ubiegłego roku, ale nadal posiada 2,25 proc. udziałów w firmie, co czyni go szóstym największym akcjonariuszem.

Musk jest regularnym użytkownikiem Twittera i posiada ponad 80 milionów obserwujących. Kilkanaście dni temu wywołał spore emocje przekazując, że "poważnie rozważa" zbudowanie nowej platformy mediów społecznościowych.

Musk wyrażał się ostatnio krytycznie wobec Twittera i jego polityki. Jak informował Reuters, miliarder miał stwierdzić, że Twitter podważa zasady demokracji i nie przestrzega wolności słowa.

TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO:

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:/ToL

Źródło: Reuters, Bloomberg

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości