Musk grozi lokalnym władzom. "Tesla natychmiast przeniesie swoją centralę"

TVN24 Biznes | Ze świata

Autor:
mp
Źródło:
BBC

Tesla wniosła pozew przeciwko kalifornijskiemu hrabstwu Alameda, po tym gdy lokalne władze nie zgodziły się na ponowne otwarcie jej fabryki samochodów - poinformował Elon Musk na Twitterze. Miliarder zagroził też, że Tesla przeniesie swoją główną siedzibę do innego stanu.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

"Tesla natychmiast przeniesie swoją centralę i przyszłe projekty do Teksasu/Nevady" – napisał na Twitterze.

Dodał, że firma wniosła pozew przeciwko hrabstwu Alameda, po tym gdy lokalne władze nie zgodziły się na otwarcie fabryki Tesli, powołując się na środki bezpieczeństwa związane z sytuację epidemiczną.

Według danych z John's Hopkins University w Kalifornii z powodu koronawirusa zmarły 2632 osoby.

Obostrzenia w Kalifornii

Od 23 marca wszystkie działania produkcyjne "oprócz koniecznych" zostały zawieszone w zakładzie Tesli w Fremont, niedaleko San Francisco z powodu obostrzeń wydanych przez hrabstwo Alameda. Fabryka zatrudnia ponad 10 tysięcy pracowników i produkuje rocznie 415 tysięcy samochodów.

Władzie Kalifornii złagodziły w tym tygodniu pewne obostrzenia, umożliwiając przedsiębiorstwom wznowienie działalności. Jednak niektóre hrabstwa mają własne kryteria dotyczące kolejności znoszenia ograniczeń.

W hrabstwie Alameda wszystkie firmy muszą pozostać zamknięte do końca maja.

"To, czy utrzymamy działalność produkcją we Fremont, zależy od tego jak Tesla będzie traktowana w przyszłości" – napisał na Twitterze Musk.

W ostatnim czasie Musk wielokrotnie krytykował "faszystowskie" - jego zdaniem - obostrzenia związane z pandemią COVID-19. "Uwolnijcie natychmiast Amerykę" – napisał w zeszłym miesiącu na Twitterze.

Autor:mp

Źródło: BBC

Źródło zdjęcia głównego: Diego Donamaria/Getty Images

Tagi:
Raporty: