Dziś w TVN24 Biznes i Świat: Polacy w drodze po prezenty, pytania o tytuł Człowieka Roku

Ze świata

sxc. huOglądaj TVN24 Biznes i Świat

Amerykański tygodnik "TIME" tegoroczny tytuł Człowieka Roku przyznał ludziom walczącym z ebolą. Bohaterom, którzy walczyli z epidemią przyjrzymy się na antenie TVN24 Biznes i Świat. W programie też o Polakach, którzy ruszają do sklepów po świąteczny prezent.

Lekarze, pielęgniarki i inne osoby walczące z wirusem ebola w Afryce Zachodniej zostali uznani za Ludzi Roku przez amerykański tygodnik "Time". Według najnowszych danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w trzech najbardziej dotkniętych przez ebolę państwach Afryki Zachodniej - Liberii, Gwinei i Sierra Leone - zarejestrowano już 6331 zgonów na tę chorobę, a Sierra Leone wyprzedziło Liberię jako państwo z największą liczbą zachorowań. W sumie zakażonych zostało 17 800 osób. "Ryzykowali i nie ustępowali, poświęcali się i ocalili" ludzi - napisała w uzasadnieniu o ludziach walczących z epidemią redaktor naczelna Nancy Gibbs. Czy ten tytuł rzeczywiście jest zasłużony? Więcej na antenie TVN24 Biznes i Świat.

Polacy na zakupach

Pokażemy też Polaków na świątecznych zakupach i zapytamy jak sobie radzą z wyborem prezentów? Tłumy w sklepach oraz ogrom przygotowań przed Bożym Narodzeniem wbrew pozorom nie spędzają Polakom snu z powiek. Okazuje się, że wielu największym dylematem jest – jak trafić w prezent, który faktycznie sprawi obdarowanej osobie przyjemność.

Na antenie TVN24 Biznes i Świat powiemy też o tym, że zaledwie 8 proc. Polaków oszczędza na emeryturę, 92 proc. odkłada tę potrzebę lub twierdzi, że nie ma możliwości oszczędzać. Optymalizacja podatkowa dzięki kontom IKE i IKZE – ile można zaoszczędzić? Czy warto? O tym na naszej antenie.

Nie zabraknie też tematów światowych. Rosjanie coraz bardziej nie lubią Zachodu. Ich stosunek - zarówno do Stanów Zjednoczonych i Unii Europejskiej drastycznie pogorszył się od początku roku. Jak wynika z badań niezależnego Centrum Lewady tak źle nie było od ponad 20-tu lat. 74 procent badanych jest raczej lub zdecydowanie złego zdania o USA, na początku roku było to tylko 44 procent.

Autor: pp / Źródło: TVN24 Biznes i Świat

Źródło zdjęcia głównego: sxc. hu