"Dzień trollowania ISIS". Hakerzy proszą o pomoc internautów

Ze świata

facebookNa 11 grudnia Anonymous zaplanowało "Dzień trollowania ISIS"

Będą włamywać się do kont na mediach społecznościowych i protestować na ulicach. Na piątek Anonymous zaplanowało "Dzień trollowania (ośmieszania) ISIS". Do uczestnictwa w akcji grupa hakerów zachęca również wszystkich internautów.

- Prosimy was o wsparcie i pomoc w ośmieszaniu ISIS. Nie myślcie, że musicie być częścią Anonymous, każdy może to zrobić, nie wymaga, to żadnych specjalnych umiejętności - czytamy w komunikacie grupy hakerów, cytowanym przez portal Wired.

Skuteczność ataków

Protest odbędzie się 11 grudnia na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube oraz w "świecie rzeczywistym". W kilku amerykańskich miastach.

Przy tej okazji, Anonymous zachęcają internautów do wstawiania na profilach społecznościowych memów oraz komicznych obrazów ośmieszających członków tzw. Państwa Islamskiego.

Całej akcji towarzyszyć ma hashtag #Daesh. Na co dzień Daesh służy do określania grupy terrorystycznej okupującej część terytorium Iraku i Syrii.

Protesty w świecie rzeczywistym mają polegać zaś na "dystrybucji komicznych zdjęć i naklejek na ulicach miasta".

Wypowiedzenie wojny

Hakerzy z grupy Anonymous w nagraniu, zamieszczonym w połowie listopada w internecie, wypowiedzieli wojnę Państwu Islamskiemu po zamachach terrorystycznych w Paryżu.

Skuteczność memów w walce z globalnym terroryzmem ciężko wprawdzie oszacować, ale jak poinformowało na początku tego roku Anonymous, grupie udało się zlikwidować prawie 800 stron na Facebooku i profili na Twitterze należących do członków tzw. Państwa Islamskiego.

"Świat technologii": Anonymous na wojnie z dżihadystamiTVN24 Biznes i Świat

Autor: mb/gry / Źródło: Wired

Źródło zdjęcia głównego: facebook