Ze świata

Oto najlepiej zarabiający aktorzy świata

Ze świata

Najbogatsi stali się jeszcze bogatsiTVN24 BiS
wideo 2/5

Dwayne Johnson zajął pierwsze miejsce w rankingu najlepiej zarabiających aktorów "Forbesa" z rocznym wynagrodzeniem na poziomie 89,4 miliona dolarów. Kolejne miejsca zajęły takie gwiazdy, jak Chris Hemsworth czy Robert Downey Jr.

"Forbes" przyjrzał się zarobkom aktorów uzyskanym pomiędzy czerwcem 2018 roku a czerwcem 2019 roku.

Pierwsze miejsce w rankingu Johnson zawdzięcza między innymi otrzymanemu z góry wynagrodzeniu za występ w "Jumanji. Następny poziom". Za rolę w filmie aktor dostał 23,5 miliona dolarów.

Aktor zarabiał też 700 tysięcy dolarów za każdy odcinek serialu "Gracze".

Będący na drugim miejscu Chris Hemsworth zarobił 76,4 miliona dolarów. Podium uzupełnia inny gwiazdor filmów "Avengers" Robert Downey Jr., który zarobił w ciągu roku 66 milionów dolarów.

"Forbes" zwraca również uwagę na przypadek Bradleya Coopera, który zajął w tym roku szóste miejsce. Za 40 milionów dolarów z kwoty 57 milionów jego rocznego wynagrodzenia odpowiada film "Narodziny gwiazdy", który Cooper sam wyreżyserował.

W zeszłym roku pierwsze miejsce na liście zajął George Clooney. Słynny aktor w ciągu dwunastu miesięcy zarobił aż 239 milionów dolarów. Za tę astronomiczną sumę odpowiadała jednak głównie sprzedaż jego firmy produkującej tequilę Casamigos.

Lista 10 najlepiej zarabiających aktorów na świecie (w mln dol):

1. Dwayne Johnson - 89,4

2. Chris Hemsworth - 76,4

3. Robert Downey - 66

4. Akshay Kumar - 65

5. Jackie Chan - 58

6. Bradley Cooper - 57

6. Adam Sandler - 57

7. Chris Evans - 43,5

8. Paul Rudd - 41

9. Will Smith - 35

Szacunki "Forbesa" opierają się na danych uzyskanych z Nielsena, ComScore, Box Office Mojo i IMDB. Magazyn pozyskał także informacje od osób z branży. "Forbes" zaznacza, że podane sumy to kwoty brutto i nie uwzględniają one opłat dla agentów, menadżerów i prawników gwiazd.

Autor: mp / Źródło: Forbes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock