TVN24 Biznes | Ze świata

Giełdy za oceanem z rekordami

TVN24 Biznes | Ze świata

Autor:
kris
Źródło:
PAP
Najbogatsi ludzie na świecie. Nowa lista "Forbesa"
Najbogatsi ludzie na świecie. Nowa lista "Forbesa"TVN24
wideo 2/3
TVN24Najbogatsi ludzie na świecie. Nowa lista "Forbesa"

Nowojorskie giełdy zakończyły wtorek z niewielkimi wzrostami, a indeksy S&P 500 i Nasdaq osiągnęły historyczne szczyty. Informacje o rozwoju pandemii COVID-19 wciąż wydają się kluczowe dla inwestorów. Wpływ na decyzje mają też lepsze od oczekiwań dane z otoczenia makroekonomicznego.

Dow Jones Industrial na zamknięciu zwyżkował 0,03 proc., do 34 294,29 pkt.

S&P 500 na koniec dnia wzrósł 0,03 proc., do 4291,80 pkt i jest najwyżej w historii.

Nasdaq Composite wzrósł 0,19 proc. i zamknął sesję na poziomie 14 528,33 pkt.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

DJI
SP500
NASDAQ

"Wiele spółek znajduje się w stanie stagnacji"

- Rynki miały mocny start w tym roku. Większość tych wzrostów pojawiła się jednak na początku roku, a obecnie wiele spółek znajduje się w stanie stagnacji - powiedział główny strateg rynkowy LPL Financial Ryan Detrick. Dodał, że inwestorzy powinni pozostać przy przeważaniu akcji w stosunku do obligacji, ale wskazał na pewne obawy na rynku, w tym na podwyższone wyceny.

- Perspektywy dla polityki zarówno fiskalnej, jak i monetarnej, są obecnie bardziej istotnym czynnikiem w świadomości rynku niż rozprzestrzenianie się wariantu Delta koronawirusa. To może okazać się naiwne i krótkowzroczne - powiedział James Athey, dyrektor inwestycyjny w Aberdeen Standard Investments.

Ze spółek Morgan Stanley rósł ponad 3 proc. po zapowiedzi podwojenia dywidendy do 70 centów na akcję w trzecim kwartale.

JPMorgan Chase i Goldman Sachs Group zyskiwały po 1 i 2 proc. odpowiednio po tym, jak Rezerwa Federalna USA nie wykazała uchybień w stress testach z zeszłego tygodnia.

Akcje Boeinga rosły 1 proc. po tym, jak linie lotnicze United Airlines poinformowały, że zakupią 200 modeli samolotu Max.

Tesla spadała o 1,5 proc. UBS obniżył cenę docelową dla akcji spółki do 660 USD z 730 USD.

Sytuacja w USA

Indeks cen domów S&P/Case-Shiller, obrazujący ceny nieruchomości w 20 największych miastach Stanów Zjednoczonych, wzrósł w kwietniu o 14,9 proc. rdr. Analitycy spodziewali się, że indeks wzrośnie o 14,5 proc. rdr. Miesiąc wcześniej indeks wzrósł o 13,4 proc. rdr.

Po publikacji lepszych od oczekiwań danych z rynku nieruchomości rosły akcje amerykańskich deweloperów.

Zyskiwały też akcje producentów półprzewodników. Skyworks i Advanced Micro Devices rosły odpowiednio 4,5 i 2,8 proc.

General Electric zyskał ponad 1 proc. po pozytywnej ocenie analityków Goldman Sachs. Pociągnęło to w górę cały sektor przemysłowy.

Indeks zaufania amerykańskich konsumentów wzrósł w czerwcu do 127,3 pkt. wobec 120 pkt. miesiąc wcześniej, po korekcie z 117,2 pkt. - wynika z raportu Conference Board. Analitycy spodziewali się, że indeks wyniesie 119 pkt.

Koronawirus na świecie

Według Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa na całym świecie potwierdzono łącznie 181,49 mln infekcji Covid-19. Liczba zgonów z tego powodu sięgała 3,931 mln.

W poniedziałek poinformowano, że w ciągu ostatniej doby w Wielkiej Brytanii wykryto 22 868 zakażeń, co jest najwyższą liczbą od 30 stycznia. Po raz pierwszy od początku trzeciej fali dobowy bilans przekroczył 20 tys. W ciągu ostatniej doby zarejestrowano trzy zgony z powodu COVID-19. Od początku epidemii w Wielkiej Brytanii wykryto ponad 4,75 mln zakażeń, z powodu których zmarły 128 103 osoby.

Uniwersytet Johnsa Hopkinsa podaje, że w USA w ciągu ostatniej doby zarejestrowano 161 ofiar śmiertelnych COVID-19. Obecność koronawirusa potwierdzono u 15 570 kolejnych osób. Najnowsze dane wskazują, że od wybuchu epidemii w Ameryce odnotowano łącznie 33,64 mln przypadków zakażenia koronawirusem. Liczba ofiar śmiertelnych wynosi 604 152.

Autor:kris

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości