Trump: amerykańskie wino jest lepsze niż francuskie

Ze świata

Im starsze, tym droższe. Co warto wiedzieć o inwestycji w wino?
wideo 2/3

Zdaniem Donalda Trumpa amerykańskie wino jest lepsze niż francuskie. Prezydent Stanów Zjednoczonych stwierdził to przy okazji krytyki Francji za nałożenie podatków cyfrowych na firmy technologiczne z USA.

"Francja właśnie nałożyła podatek cyfrowy na nasze wielkie amerykańskie firmy technologiczne. Jeśli ktoś je opodatkuje, to powinien to być kraj ich pochodzenia - USA" - napisał na Twitterze Trump.

"Wkrótce ogłosimy istotne działania w odpowiedzi na głupotę Macrona. Zawsze mówiłem, że amerykańskie wino jest lepsze niż francuskie!" - dodał przywódca Stanów Zjednoczonych.

Podatek od sprzedaży

Chodzi o zaaprobowany przez francuskie Zgromadzenie Narodowe 3-procentowy podatek od sprzedaży, który we Francji mają płacić globalne firmy technologiczne, bez względu na to, czy odnotowują zyski.

"Wall Street Journal" zwracał w ubiegłym tygodniu uwagę, że wiele państw europejskich bardzo chętnie obłożyłoby takim podatkiem firmy technologiczne z USA; Wielka Brytania, Włochy i Hiszpania rozważają własne wersje takiego podatku.

Jednak większość Europejczyków obawia się odwetu i właśnie dlatego Niemcy wycofały propozycje unijnej wersji francuskiego planu.

Autor: kris / Źródło: PAP