Trump popiera Brexit. "Będzie wam lepiej"

Ze świata


Wielkiej Brytanii będzie lepiej poza Unią Europejską - powtórzył Donald Trump, niemal pewny kandydat Republikanów w wyborach prezydenckich w USA. Tym samym dolał oliwy do ognia i tak już gorących nastrojów Brytyjczyków.

Kontrowersyjny miliarder oświadczył w wywiadzie dla "Sunday Times", że popiera Brexit z "wielu powodów". - Będzie o wiele mniej biurokracji. Ale ja nie jestem Brytyjczykiem, to jest tylko moja opinia - dodał.

Dobre relacje

Biznesmen powiedział także, że gdy w listopadzie zostanie ewentualnie wybrany prezydentem Stanów Zjednoczonych to będzie dążył do dobrych relacji międzynarodowych, włączając w to Davida Camerona. Premier Wielkiej Brytanii nazwał kiedyś propozycję Trumpa, zakazującą wjazdu do USA muzułmanów "dzielącą, głupią i złą". W maju Trump powiedział, że Wielkiej Brytanii będzie lepiej poza Unią Europejską ze względu na wysoki poziom migracji. Trump, którego matka była Szkotką przyjedzie do Wlkiej Brytanii dzień po referendum, aby odwiedzić swoje pola golfowe w Szkocji.

Według dwóch sondaży przeprowadzonych przez YouGov w czwartek i piątek różnica między zwolennikami Brexitu i stronnikami pozostania w UE wynosi od 2 do 1 proc. na korzyść pierwszych. Sondaż "The Survation" wskazuje zaś, że stronników niewychodzenia z Unii jest o 3 proc. więcej.

Czy będzie nas stać na wakacje, jeśli nastąpi Brexit?

Autor: tol//ms / Źródło: Reuters