Stuletni dom, w którym mieszkał Marlon Brando, wystawiony na sprzedaż

TVN24 Biznes | Ze świata

Autor:
kris/dap
Źródło:
PAP
TVN24Na sprzedaż jest dom, w którym mieszkał Marlon Brando

Malownicza lokalizacja, piękny wystrój, cztery sypialnie, pięć łazienek i legendarni poprzedni właściciele. Do kupienia jest dawna rezydencja Marlona Brando w Los Angeles. Cena to około 4,3 miliona dolarów, czyli niecałe 16 milionów złotych.

Dom znajduje się przy krętej i stromej uliczce Laurel View, w malowniczym paśmie Santa Monica Mountains, niecały kilometr od słynnego hotelu Chateau Marmont przy Bulwarze Zachodzącego Słońca.

Spodoba się miłośnikom starego kina oraz architektury inspirowanej stylem neogotyckim. Za sprawą zaokrąglonych ścian i sufitów oraz tzw. łuków przyporowych, pomieszczenia wyglądają jak komnaty, a na piętra wiedzie kręta klatka schodowa umiejscowiona w wieży.

Najpierw Ann Miller, potem Marlon Brando

Dom zbudowano w 1926 roku według projektu Adolphusa Fredericka Leichta – architekta popularnego wśród ówczesnych celebrytów oraz bogatych nowojorczyków osiedlających się w enklawach Los Feliz, Hancock Park i Hollywood Hills.

W latach 40. mieszkała w nim tancerka i aktorka Ann Miller, po niej Marlon Brando. To tutaj gwiazdor dał pokaz gry na bongosach w programie Edwarda R. Murrowa "Person to Person", gdy zdobył Oscara za najlepszą rolę pierwszoplanową w filmie "Na nabrzeżach". Przy okazji wspomniał, że miejsce jest "bardzo przyjemne do życia", zwłaszcza w ciepłe noce, gdy nad wzgórzami hula pustynny wiatr.

Rezydencja z czterema sypialniami i pięcioma łazienkami oferowana jest jako jednorodzinna. Nie ma basenu ani spa, ale posiada kwatery dla służby i tarasy, z których rozciąga się widok na Los Angeles. Obecnie można ją kupić za minimum 4 miliony dwieście dziewięćdziesiąt tysięcy dolarów. W sprzedaży pośredniczy hollywoodzka agencja Compass.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Autor:kris/dap

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Marc Silver/Compass