TVN24 Biznes | Ze świata

Tam tworzył muzykę zespół Outkast. Pokój w słynnym domu do wynajęcia

TVN24 Biznes | Ze świata

Autor:
red.
Źródło:
PAP

Big Boi - muzyk zespołu Outkast - oddaje w ręce fanów zespołu dom w Atlancie. To w nim artyści stawiali swoje pierwsze muzyczne kroki. Poprzez portal Airbnb można zarezerwować nocleg. Akcja ma związek z Miesiącem Czarnej Muzyki. Zanocować mogą tylko osoby z USA.

Dom w Atlancie został kupiony przez artystę w 2019 roku i otrzymał przydomek "The Dungeon", na cześć kolektywu założonego w 2001 roku przez Outkast, Goodie Mob oraz Organized Noize. W piwnicy tego domu mieści się studio nagraniowe, w którym Big Boi wspólnie z Andre 3000 nagrali niektóre ze swoich hitów. Kilku szczęśliwców, którzy za 25 dolarów za noc, wykupią możliwość noclegu w nim, będzie miało okazję choć na chwilę zanurzyć się w muzycznej historii, a nawet skorzystać z nowoczesnego studia nagrań.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

"Tu dorastałem"

- Atlanta jest moim domem, tu dorastałem wspólnie z The Dungeon Family - powiedział Big Boi w oświadczeniu opublikowanym na stronie Airbnb. - Spędziliśmy godziny przesiadując w piwnicy, pisząc rymy i układając bity. Od momentu zakupu domu byłem podekscytowany, mogąc otworzyć jego drzwi i powitać nowe pokolenie artystów w przestrzeni, która zainspirowała niezliczone piosenki – dodał sześciokrotny zdobywca nagrody Grammy.

Dom został odnowiony, a sposób urządzenia jego wnętrz nawiązuje do najważniejszych miejsc w Atlancie. Goście mają do dyspozycji wygodną sypialnię, pokój rekreacyjny ze stołem bilardowym oraz serce tego domu - umieszczone w piwnicy studio nagrań z najnowocześniejszym sprzętem, z którego goście mogą skorzystać w trakcie pobytu. Gospodarz zadbał również o transport – goście zostaną przywiezieni na miejsce Cadillakiem Escalade

Niestety, liczba dostępnych rezerwacji jest ograniczona. Nocleg obejmuje tylko jedną noc, goście mają do dyspozycji następujące terminy: 29 czerwca, 1 lipca lub 3 lipca. Rezerwacje rozpoczynają się 25 czerwca. Ponadto Airbnb przekaże jednorazową darowiznę, która zasili klasy muzyczne w szkołach publicznych w Atlancie, tym samym zwiększając dostęp uczniów do edukacji muzycznej.

Autor:red.

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Airbnb

Pozostałe wiadomości