Ze świata

Dobre dane z USA. Jest więcej pracy

Ze świata

Dobre dane z USA. Rynek reaguje i dolar drożeje
TVN24 BiSDobre dane z USA. Rynek reaguje i dolar drożeje

Liczba miejsc pracy w sektorach pozarolniczych w Stanach Zjednoczonych w listopadzie wzrosła o 321 tys., podczas gdy w październiku - o 243 tys., po korekcie - podał amerykański Departament Pracy w komunikacie. Analitycy spodziewali się wzrostu, ale mniejszego - te dobre dane sprawiły, że amerykańska waluta umocniła się.

Liczba miejsc pracy w amerykańskim sektorze prywatnym wzrosła natomiast o 314 tys., podczas gdy miesiąc wcześniej wzrosła o 236 tys., po korekcie.

Dobre dane

Stopa bezrobocia w USA w listopadzie wyniosła 5,8 proc., wobec 5,8 proc. w październiku 2014 r. - podał amerykański Departament Pracy. Jednocześnie wskaźnik zatrudnienia, określający jaki odsetek ludności w wieku produkcyjnym pracuje zawodowo, wyniósł w listopadzie 62,8 proc. wobec również 62,8 proc. miesiąc wcześniej.

Jest lepiej

Analitycy ankietowani przez agencję Bloomberg spodziewali się stopy bezrobocia w USA na poziomie 5,8 proc. oraz że liczba miejsc pracy w sektorach pozarolniczych wzrośnie o 230 tys. wobec 214 tys. w październiku przed korektą, a w sektorze prywatnym wzrośnie o 225 tys. wobec 209 tys. miesiąc wcześniej przed korektą.

Autor: msz/ / Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości