Zaplanuj długie weekendy w 2017 roku. Sprawdź, kiedy sporo zyskasz biorąc kilka dni wolnego

Ze świata

ShutterstockW 2017 roku mamy 6 długich weekendów, przy czym trzy z nich wymaga wzięcia jednego, dodatkowego dnia urlopu

W 2017 roku na 365 dni, pracujących jest 250. Reszta to soboty, niedziele i święta. Z 13 dni ustawowo wolnych od pracy tylko jeden wypada w weekend. Oznacza to, że w nadchodzącym roku mamy okazję na sześć długich weekendów. Sprawdź, jak zaplanować urlop, aby dłużej wypocząć.

Pierwsza okazja do skorzystania z długiego weekendu nadarzy się już w pierwszym tygodniu roku. Święto Trzech Króli, obchodzone tradycyjnie 6 stycznia, wypada bowiem w piątek.

Na kolejny długi weekend trzeba czekać do połowy kwietnia. Okazją do dłuższego wypoczynku będą Święta Wielkanocne. W 2017 roku przypadają one na 16 kwietnia (niedziela) i 17 kwietnia (poniedziałek).

Nawet dziewięć dni wolnego

Osoby, które chcą wyjechać gdzieś na majówkę, mogą zacierać ręce z radości. 1 maja (Święto Pracy) wypada w poniedziałek, dlatego wraz z ostatnimi dniami kwietnia (29 i 30 kwietnia) tworzy się długi weekend. Co więcej, jeśli we wtorek 2 maja weźmiemy wolne, to wtedy do pracy będziemy musieli iść dopiero w czwartek, bo 3 maja (środa) to Święto Konstytucji. Razem mamy więc aż pięć dni wolnego.

Ale nasz urlop możemy powiększyć aż do dziewięciu dni. Aby to zrobić należy wziąć 3-dniowy urlop (2, 4 i 5 maja).

W czerwcu jedyną okazją, żeby mieć dłuższy weekend będzie połowa miesiąca, bo 15 czerwca (czwartek) przypada Boże Ciało. Oznacza to, że jeżeli weźmiemy urlop w piątek, 16 czerwca to będziemy mieli cztery dni wolnego (15-18 czerwca).

W wakacje będziemy mieli jedną szansę na długi weekend. 15 sierpnia (we wtorek) obchodzimy Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny oraz Dzień Wojska Polskiego, który jest ustawowo wolny od pracy. Wystarczy więc wziąć urlop w poniedziałek 14 sierpnia i otrzymamy cztery dni wolnego.

W 2017 roku bardzo korzystnie wypadają Święta Bożego Narodzenia. Wigilia będzie wolna od pracy, ponieważ wypada w niedzielę. Tym samym 25 i 26 grudnia (poniedziałek i wtorek) również nie będziemy musieli iść do pracy.

Przepis na bezbolesny powrót do pracy po urlopie:

Przepis na bezbolesny powrót do pracy po urlopie

Autor: tol/gry / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock