TVN24 Biznes | Ze świata

Darmowe bilety na podróż po Europie. Kolejna edycja programu dla młodych

TVN24 Biznes | Ze świata

Autor:
kris/ToL
Źródło:
TVN24 Biznes
Dr Grzesiowski: w Europie wszystkie szczepionki mają pełną rejestrację, co oznacza, że firmy ponoszą pełną odpowiedzialność za produkty
Dr Grzesiowski: w Europie wszystkie szczepionki mają pełną rejestrację, co oznacza, że firmy ponoszą pełną odpowiedzialność za produktyTVN24
wideo 2/7
TVN24Dr Grzesiowski: w Europie wszystkie szczepionki mają pełną rejestrację, co oznacza, że firmy ponoszą pełną odpowiedzialność za produkty

To wyjątkowa gratka dla 18-latków. Zapowiedziano bowiem kolejną edycja konkursu organizowanego przez Komisję Europejską - DiscoverEU. Do zgarnięcia będzie 60 tysięcy biletów, dzięki którym młodzi Europejczycy będą mogli przez 30 dni bezpłatnie podróżować koleją po Starym Kontynencie.

Nową edycję programu DiscoverEU w poniedziałek zapowiedziała pochodząca z Bułgarii komisarz Mariya Gabriel. Wyjaśniła, że w konkursie będą mogły wziąć udział dwa roczniki 18-latków - te osoby, które skończyły 18 lat w 2020 roku i które skończą 18 lat w 2021 roku (roczniki 2002 i 2003). Powodem jest odwołanie edycji, która była zaplanowana na 2020 rok.

Komisarz ds. innowacji, badań naukowych, kultury, edukacji i młodzieży powiedziała, że 60 tysięcy "biletów podróżnych" zostanie przyznanych w jednej partii w 2021 roku, przy czym konkurs ma ruszyć w październiku.

Laureaci będą mogli bezpłatnie podróżować koleją przez 30 dni po Unii Europejskiej w okresie od marca 2022 roku do marca 2023 roku. W związku z tym, że sytuacja związana z pandemią wciąż jest niestabilna, wszyscy uczestnicy programu będą w sposób elastyczny dokonywać rezerwacji oraz otrzymają ubezpieczenie na wypadek "siły wyższej".

Pociągiem przez Europę

Laureaci programu DiscoverEU mogą podróżować przeważnie koleją. Jednak aby dostęp do konkursu był zapewniony we wszystkich zakątkach kontynentu, mogą skorzystać również z innych środków transportu, takich jak autobus czy prom lub, w wyjątkowych przypadkach, samolot. Dzięki temu młodzi ludzie, którzy mieszkają na obszarach trudno dostępnych lub na wyspach, także będą mogli wziąć udział w programie.

Jak czytamy na stronie promującej konkurs, inicjatywa DiscoverEU umożliwi zwycięzcom odbycie zaplanowanej podróży, podczas której odkryją zalety swobodnego przemieszczania się w Unii Europejskiej, poznają różnorodność Europy, jak również jej bogactwo kulturowe i historię.

"Będzie to również okazja do zawarcia znajomości z mieszkańcami całego kontynentu! DiscoverEU to też okazja do rozwijania umiejętności życiowych, które przydadzą się w przyszłości, takich jak niezależność, pewność siebie i otwartość na inne kultury" - czytamy.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

Autor:kris/ToL

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości