"Skończmy dyskusję o Grexicie"

Ze świata

TVN24 Biznes i ŚwiatDijsselbloem: skończmy dyskusję o Grexicie

Szef eurogrupy Jeroen Dijsselbloem oświadczył w czwartek, że życzyłby sobie, aby zakończyła się debata na temat hipotetycznego wyjścia ogarniętej kryzysem Grecji ze strefy euro. Szefowa MFW Christine Lagarde powiedziała, że Grexit nie wchodzi już w grę.

- Na pewno byłbym szczęśliwy, gdyby debata o Grexicie mogła się skończyć i moglibyśmy zacząć rozmawiać o przywróceniu Grecji na właściwy tor i o tym, co zamierzamy zrobić z programem" pomocowym - powiedział Dijsselbloem, który jest holenderskim ministrem finansów, w Berlinie po spotkaniu z politykami SPD.

Schaeuble ma rozwiązanie

W czwartkowym wywiadzie dla rozgłośni Deutschlandfunk niemiecki minister finansów Wolfgang Schaeuble potwierdził, że uważa dobrowolne wyjście Grecji ze strefy euro za najlepsze rozwiązanie dla zadłużonego kraju.

Schaeuble powiedział, że zdaniem wielu ekonomistów problemów Grecji nie uda się rozwiązać bez "prawdziwego umorzenia" długów. - Rzeczywiste umorzenie zadłużenia jest jednak nie do pogodzenie z członkostwem w strefie euro - zastrzegł szef resortu finansów. Dlatego dobrowolne wyjście z eurolandu byłoby dla Grecji lepszym rozwiązaniem - wyjaśnił niemiecki polityk.

Grecja zaczyna reformy. Przekona wierzycieli?TVN24 Biznes i Świat

Autor: tol / Źródło: PAP

Raporty: