DiCaprio i kultowa kreskówka. Będzie przebój?

Ze świata

ShutterstockDiCaprio bierze się za produkcję filmu. „Kapitan Planeta”

Paramount i należąca do Leonardo DiCaprio firma produkcyjna Appian Way Productions łączą siły. Kolektyw rekrutuje właśnie ekipę, przy pomocy której stworzy filmową wersję „Kapitana Planety”. Przekaz pozostaje ten sam, co przed laty: obniżyć poziom zanieczyszczeń do zera.

Wcześniej tym projektem interesowało się Sony, ale jego prawa do ekranizacji wygasły. Teraz DiCaprio prowadzi rozmowy, by pozyskać najlepszych scenarzystów, którzy pomogą mu przenieść na duży ekran animowany serial z lat 90.

Show z lat 90-tych

„Kapitan Planeta i planetarianie” to telewizyjny show, które emitowano między wrześniem 1990 a grudniem 1992 r.

Opowiada historię piątki młodych ludzi z różnych części świata, którym zostały powierzone magiczne pierścienie. Miały one moc kontroli nad naturalnymi elementami. Wspólnie mogli wezwać Kapitana Planetę - superbohatera, który pomaga im walczyć z wrogami środowiska.

W kuluarach pojawiają się intrygujące pogłoski. Źródła powiązane z firmą informują, że akcja filmu ma rozgrywać się wiele lat później. Kapitan teraz jest już w zupełnie innej formie - skończył jako przebrzmiały nieudacznik, który bardziej potrzebuje dzieci niż one jego.

Ekologiczna misja

Cały projekt i jego ekologiczne wątki zupełnie naturalnie pasują do DiCaprio. Aktor jest powszechnie znany ze swoich prośrodowiskowych zapędów. Często publicznie wypowiada się na takie tematy jak np. globalne ocieplenie. Powell wystąpił w popularnym serialu Ryana Murphy’ego „Krzykliwe królowe” u boku Emmy Roberts. Jest reprezentowany przez takie firmy menadżerskie jak CAA, Unitled Entertainment and Bloom Hergott. Matt przygotował zaś ostatnio kolejną wersję „Doktora Dolittle”. Reprezentują go menadżerowie z CAA, Bridge Media Partners i Bloom Hergott.

Zobacz: Leonardo DiCaprio pod lupą FBI (Film z 2.09.2016)

Autor: ag//ms / Źródło: The Hollywood Reporter

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock