Deutsche Bank tnie zatrudnienie i koszty. I opuszcza Rosję

Ze świata

db.comDeutsche Bank zamierza ciąć koszty

Deutsche Bank AG rozważa cięcia w zatrudnieniu o 8 tys. miejsc pracy. To prawie jedna czwarta wszystkich zatrudnionych przez bank - pisze Bloomberg, powołują się na źródła zbliżone do sprawy.

Cięcia mają prawdopodobnie dotknąć głównie administrację i technologię. Ostateczna decyzja w sprawie zwolnień ma zostać podjęta w przyszłym miesiącu.

Większa strategia

Deutsche Bank, jeden z największych europejskich banków inwestycyjnych, na koniec czerwca zatrudniał ponad 98 tys. osób. Rzecznik banku Klaus Winker odmówił komentarza w sprawie.

Bloomberg zwraca uwagę, że nowy szef DB, który swoją funkcję sprawuje od lipca chce wcielić w życie plan wzmocnienia rentowności banku przez cięcie kosztów i odgraniczanie wydatków.

Już na początku urzędowania John Cryan zobowiązał się sprzedać należący do DB Postbank. Ma to nastąpić do końca przyszłego roku. Zdaniem analityków Cryan będzie musiał na początku dokonać kilku większych cięć, aby pokazać, że poważnie myśli o ograniczeniu wydatków. Zmniejszenie liczby pracowników na taką skalę może być właśnie takim ruchem - czytamy. Z kolei Reuters, powołując się na swoje źródła poinformował w poniedziałek, że Deutsche Bank podjął decyzję o zamknięciu swoich operacji w Rosji, z wyjątkiem usług bankowych. To realizacja planu zakładającego zmniejszenie zasięgu banku. Zakłada on wyjście z kilku krajów.

W weekend DB poinformował, że prezes rosyjskiego oddziału banku opuści Moskwę i wróci do Niemiec.

Autor: mn / Źródło: Bloomberg, Reuters

Źródło zdjęcia głównego: db.com