Ze świata

Wielka sieć handlowa wycofuje rowery. "Może dojść do wypadku"

Ze świata

ShutterstockDecathlon

Sieć Decathlon wycofuje rowery górskie. Jak wynika z informacji zamieszczonej na stronie internetowej Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, podczas jazdy może dojść do "złamania ramy i wypadku użytkownika". Sieć deklaruje wymianę rowerów na nowe lub zwrot pieniędzy.

"W ramach dokonywanej regularnie kontroli jakości pracownicy marki BTWIN wykryli wady w niewielkiej liczbie ram" - informuje Decathlon na swojej stronie internetowej. Chodzi o rowery górskie Rockrider 520 i 540 marki BTWIN sprzedawane od 07 lipca do 18 grudnia 2017 roku.

Dotyczy to modeli:

B'TWIN ROCKRIDER 520, kolor czarny, rozmiar M, referencja Decathlon: 1864811,

B'TWIN ROCKRIDER 520, kolor granatowy, rozmiar M, referencja Decathlon: 2002103,

B'TWIN ROCKRIDER 540 , kolor szary, rozmiar M, referencja Decathlon: 1864082,

B'TWIN ROCKRIDER 540, kolor szary, rozmiar XL, referencja Decathlon: 1864085.

Na stronie internetowej sieci uruchomiono specjalne narzędzie, które pozwala klientom sprawdzić, czy wada dotyczy ich roweru.

Pytania o rowery można zadawać także w sklepach oraz na infolinii.

UOKiK: może dojść do wypadku

Więcej o ryzyku, jakie wiąże się z użytkowaniem wadliwych rowerów, można dowiedzieć się z komunikatu Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów zamieszczonym po zgłoszeniu sieci handlowej.

"W rowerach górskich wyprodukowanych w Portugalii, sprzedawanych od 07 lipca do 18 grudnia, może dojść do złamania ramy w trakcie jazdy i wypadku użytkownika" - wyjaśniono.

Obowiązek poinformowania UOKiK o wadliwych towarach wynika z ustawy o ogólnym bezpieczeństwie produktów.

Rower zastępczy lub pieniądze

Jak poinformował Decathlon w informacji skierowanej do klientów, którzy kupili wadliwy rower, mogą oni liczyć na bezpłatną wymianę na nowy, identyczny model.

"Jeśli z jakiegoś powodu nie są Państwo zainteresowani rowerem zastępczym, możemy zaproponować Państwu zwrot całej kwoty zakupu" - poinformowano.

Autor: ps//dap / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości