Pierwsze starcie Clinton vs. Trump. Oglądaj debatę w TVN24 BiS

Ze świata


Media już okrzyknęły to starcie debatą stulecia. W nocy z poniedziałku na wtorek czasu polskiego odbędzie się pierwsza w obecnej kampanii wyborczej dyskusja twarzą w twarz kandydatów na prezydenta USA - Hillary Clinton i Donalda Trumpa. Na transmisję na żywo z tego wydarzenia zapraszamy na antenę TVN24 BiS.

W poniedziałek o godz. 21 czasu lokalnego (we wtorek o godz. 3 czasu polskiego) na Uniwersytecie Hofstra niedaleko Nowego Jorku odbędzie się pierwsza debata telewizyjna Hillary Clinton i Donalda Trumpa.

TVN24 BiS przeprowadzi transmisje na żywo z tego wydarzenia. Program specjalny na naszej antenie rozpocznie się już o 2.30.

Retransmisje całej debaty będzie można obejrzeć w TVN24 BiS jutro o godz. 7.30 i 14.00. Przez cały dzień na naszej antenie nie zabraknie też podsumowań, analiz i komentarzy ekspertów. Będziemy łączyć się również z naszym amerykańskim korespondentem Marcinem Wroną.

Dziś od 22.00 i jutro od 6.00 wyemitujemy też filmy dokumentalne poświęcone sylwetkom obydwojga kandydatów.

Jutro od rana na portalu tvn24.pl sonda, w której będzie można ocenić, kto Waszym zdaniem wygrał debatę.

Nie tylko argumenty

W przeszłości debaty nieraz decydowały o wyniku wyborów. W konfrontacji Clinton-Trump ważniejsze niż logiczne i przekonujące argumenty mogą okazać się takie czynniki jak zgrabne, zapadające w pamięć bon moty oraz mowa ciała. Clinton uchodzi za mistrzynię sztuki prowadzenia sporów; prowadziła publiczne dyskusje od początku swej kariery w polityce. Eksperci zwracają jednak uwagę, że w debatach prezydenckich coraz bardziej zdaje się liczyć nie treść polemik, a wrażenie powstałe z zachowania dyskutantów i kilku efektownych, użytych przez nich sformułowań.

Łeb w łeb

Na kilka godzin przed rozpoczęciem debaty sondaż telewizji ABC News i "Washington Post" wykazał, że Trump praktycznie zrównał się z Clinton w wyścigu do Białego Domu.

Gdyby wybory odbyły się dziś, na kandydatkę Partii Demokratycznej głosowałoby 46 procent tzw. prawdopodobnych wyborców (czyli tych, którzy deklarują zamiar głosowania), natomiast na kandydata Partii Republikańskiej (GOP) - 44 procent.

Autor: ToL//bgr / Źródło: TVN24 BiS