TVN24 Biznes | Ze świata

Popularny DJ sprzedaje prawa do swoich piosenek za miliony

TVN24 Biznes | Ze świata

Autor:
mp
Źródło:
BBC
Iron Maiden zagrali im na weselu. Po 30 latach poszli na ich koncertFakty TVN
wideo 2/4
Fakty TVNIron Maiden zagrali im na weselu. Po 30 latach poszli na ich koncert

David Guetta, producent takich hitów jak Titanum, I Got A Feeling i Hey Mama, sprzedał prawa autorskie do swoich piosenek wytwórni Warner Music za 100 milionów dolarów. Umowa obejmuje także nagrania, jakie znany didżej stworzy w przyszłości.

Jak pisze BBC, David Guetta jest jedną z największych gwiazd muzyki pop XXI wieku. 53-letni muzyk sprzedał 50 milionów płyt, a jego piosenki w serwisach streamingowych odtworzono aż 14 miliardów razy. W trakcie swojej kariery współpracował między innymi z Rihanną, Bruno Marsem, Justinem Bieberem, The Black Eyed Peas, Nicki Minaj i Sią.

OGLĄDAJ TVN24 BiS W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Znany didżej

Zaczynał jako DJ w Paryżu i na Ibizie. Wyrobił sobie markę dzięki nieautoryzowanemu remiksowi utworu Heroes Davida Bowiego.

Jego pierwszą piosenką, którą trafił do czołówki list przebojów w Wielkiej Brytanii była When Love Takes Over z 2009 roku nagrana z Kelly Rowland.

"Rzadko się zdarza, aby artysta nie tylko definiował gatunek, ale także go przekształcał" – powiedział szef Warner Music Max Lousada w oświadczeniu na temat transakcji. "David robi to od ponad dwóch dekad" - dodał.

"Nabywanie praw do popularnych utworów stało się w ciągu ostatnich trzech lat dochodowym biznesem, ponieważ streaming otwiera nowe możliwości uzyskiwania przychodów" - pisze BBC. "Celem takich transakcji jest umożliwienie inwestorom zarabiania tantiem za każdym razem, gdy jedna z zakupionych piosnek jest odtwarzana" - wyjaśnia brytyjski portal.

Autor:mp

Źródło: BBC

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock