TVN24 Biznes | Ze świata

Minister klimatu: polskie służby zbadają wpływ wycieku gazu w hucie w Czechach

TVN24 Biznes | Ze świata

Autor:
kris
Źródło:
PAP
Minister Moskwa o rozmowach z Czechami w sprawie kopalni Turów
Minister Moskwa o rozmowach z Czechami w sprawie kopalni TurówTVN24
wideo 2/4
TVN24Minister Moskwa o rozmowach z Czechami w sprawie kopalni Turów

Polskie służby środowiskowe zbadają, jaki wpływ na polską stronę miał wyciek gazu w hucie w czeskim Trzyńcu - poinformowała minister klimatu i środowiska Anna Moskwa. Huta oddalona jest o około cztery kilometry od granicy z Polską.

- W związku z wyciekiem gazu, który miał miejsce zaledwie cztery kilometry od granicy naszego kraju, podległe mi służby zbadają, jaki wpływ na środowisko po stronie polskiej miała awaria - przekazała szefowa MKiŚ Anna Moskwa.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Polskie służby zbadają wyciek gazu

Wyjaśniła, że mobilna stacja pomiarowa Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska zbada w pasie przygranicznym, czy nastąpiło przekroczenie parametrów środowiskowych po stronie polskiej.

- Chcemy być pewni, że polscy obywatele mogą czuć się bezpieczni - zaznaczyła Moskwa.

Minister dodała, że Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska zwróci się do czeskich służb o pełne wyjaśnienia dotyczące przyczyn awarii, jak i podjętych później działań w tym zakresie.

Shutterstock

Wyciek gazu w hucie w Trzyńcu

23 listopada w godzinach nocnych miała miejsce awaria zbiornika gazu w hucie w czeskim Trzyńcu, tuż przy granicy z Polską. Lokalne media jak i władze miejskie informowały, że w hucie doszło do wycieku gazu wielkopiecowego.

Zaapelowano, aby nie wychodzić z domu i nie wdychać powietrza z zewnątrz, choć podkreślono, że stężenie gazu w powietrzu nie było duże. Z powodu awarii wstrzymano też ruch pociągów przejeżdżających przez Trzyniec. Władze Trzyńca przekazały w nocy z wtorku na środę, że niebezpieczeństwo minęło, sytuacja została opanowana, a mieszkańcy mogą iść w środę rano do szkół i pracy.

Autor:kris

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości