Ze świata

Cyberataki na system bankowy nadchodzą. Rosja ostrzega

Ze świata

tvn24Cyberataki zagranicznych służb specjalnych na Rosję?

Rosyjska Federalna Służba Bezpieczeństwa (FSB) spodziewa się cyberataków zagranicznych służb specjalnych na rosyjski system bankowy. Mają rozpocząć się 5 grudnia. W specjalnym komunikacie poinformowała, że podejmuje działania, by im zapobiec.

W oświadczeniu FSB napisano, że serwery mające posłużyć do planowanych ataków i ośrodki dowodzenia znajdują się w Holandii i należą do ukraińskiej firmy hostingowej (udostępniającej miejsce na serwerach) BlazingFast.

Rozsyłanie sms-ów

Według FSB celem planowanych ataków jest destabilizacja systemu finansowego Rosji. Atakom miałoby towarzyszyć rozsyłanie SMS-ów i zamieszczanie na portalach społecznościowych postów zapowiadających bliski upadek głównych rosyjskich banków i załamanie się systemu kredytowo-finansowego. FSB twierdzi, że zaatakowane miałyby zostać cele w kilkudziesięciu rosyjskich miastach.

Tymczasem Agencja Associated Press przypomina, że administracja prezydenta Baracka Obamy oskarżyła Rosję o serię hakerskich ataków, mających na celu ingerencję w amerykańskie wybory prezydenckie; Moskwa tym oskarżeniom zaprzecza.

Zobacz: MON wyda miliardy na cyberarmię. Ekspert: "jeszcze sporo do zrobienia"

MON wyda miliardy na cyberarmię. Ekspert: "jeszcze sporo do zrobienia"
MON wyda miliardy na cyberarmię. Ekspert: "jeszcze sporo do zrobienia"

Autor: azb//ms / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości