Co nas najbardziej irytuje podczas lotu samolotem? Amerykanie zbadali

Ze świata

ShutterstockNajgorszy pasażer to ten z tyłu samolotu?

Najgorszym współpasażerem na pokładzie samolotu nie jest osoba siedząca obok ciebie, ale za tobą - pisze Fox News. Dowodzą tego najnowsze amerykańskie badania.

W "Airplane Etiquette Study" przepytanych zostało tysiąc Amerykanów. Mieli oni wskazać najbardziej irytujące zachowania współpasażerów na pokładzie samolotu.

Z tyłu najgorzej

67 proc. respondentów stwierdziło, że najgorsi są pasażerowie zajmujący siedzenia za nimi. Na kolejnych miejscach znaleźli się pasażerowie zbyt mocno pachnący, osoby słuchające zbyt głośno muzyki, pijani oraz zbyt rozmowni. - Badanie to przypomnienie, że niektóre miejsca wymagają od nas szczególnego przestrzegania etykiety. W samolocie jesteśmy w ciasnej przestrzeni z setkami innych podróżnych, więc nawet małe rzeczy mogą być ważne - podkreśla John Morrey, wiceprezes i dyrektor generalny Expedia.com. Badanie wykazało też, że 10 proc. pasażerów jest skłonnych opuścić oparcie siedzenia nawet, jeśli pasażer za nimi jest w widocznej ciąży. Co ciekawe, 55 proc. badanych nie pyta o pozwolenie na rozłożenie siedzenia pasażera za plecami. Robi to jedynie 23 proc. Z kolei 38 proc. ankietowanych uważa, że taka praktyka powinna być zakazana lub przynajmniej ograniczona. Okazuje się też, że 16 proc. badanych Amerykanów traktuje lot samolotem jako okazję do rozmowy i poznania nowych osób. Irytują one jednak 65 proc. badanych.

Autor: mn//bgr / Źródło: FOX News

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock