Katastrofa statku w Rosji. Oglądaj TVN24 Biznes i Świat

Ze świata

mchs.gov.ruTrawler zatonął u wybrzeży Kamczatki

Co najmniej 54 osoby zginęły w katastrofie rosyjskiego statku na Morzu Ochockim u wybrzeży Kamczatki. Na antenie TVN24 Biznes i Świat sprawdzamy, jakie były przyczyny zatonięcia i relacjonujemy najważniejsze wydarzenia związane z tą katastrofą.

Rosyjski trawler rybacki Dalnij Wostok (Daleki Wschód) zatonął w nocy ze środy na czwartek na Morzu Ochockim u wybrzeży Kamczatki. Na pokładzie było ponad 130 osób. Służby ratunkowe potwierdziły śmierć 54 osób, w tym kapitana i pierwszego oficera, a 15 osób uznaje się za zaginione.

Na antenie TVN24 Biznes i Świat relacjonujemy najważniejsze wydarzenia związane z katastrofą rosyjskiego statku. Ekspertów pytamy o przyczyny utonięcia, a także o szanse na odnalezienie kolejnych ocalałych osób.

Ukraina ma gaz

Ukraina podpisała nową umowę gazową z Rosją, która będzie obowiązywała w drugim kwartale tego roku. Ukraińcy zapłacą za tysiąc metrów sześciennych gazu 248 dolarów. Wcześniej Ukraina płaciła za tysiąc metrów sześciennych gazu 329 dolarów.

W TVN24 Biznes i Świat sprawdzamy, z czego wynika obniżka cen gazu dla Ukrainy. Pytamy również ekspertów, czy naszym sąsiadom uda się zgromadzić odpowiednią ilość surowca, która pozwoli bezpiecznie przetrwać zimę.

Rocznica śmierci papieża

Dziś mija 10. rocznica śmierci Jana Pawła II. Watykańskie i włoskie media wspominają papieża Polaka jako "mistyka twardo stąpającego po ziemi. Giganta i wyjątkowo bliskiego człowieka, którego śmierć opłakiwano jakby odszedł ktoś z rodziny".

Na antenie TVN24 Biznes i Świat będziemy podsumowywać pontyfikat Jana Pawła II, a ekspertów zapytamy jak za jego czasów zmienił się Kościół katolicki.

Co z Rosją?

Rosyjska gospodarka będzie kurczyć się znacznie szybciej niż wcześniej uważano - wynika z raportu Banku Światowego. Na spowolnienie gospodarcze Rosji wpłynie mniejsza liczba zagranicznych inwestycji, a także słaby rubel. Duże znaczenie będzie miało również to, jak kraj przystosuje się do zmian cen ropy naftowej.

W TVN24 Biznes i Świat sprawdzamy co jeszcze wynika z analizy ekspertów z Banku Światowego. Ekspertów pytamy, co może zrobić Władimir Putin, prezydent Rosji, aby jego kraj wyszedł z pogłębiającej się gospodarczej zapaści.

Paliwa i SKOK-i

Na antenie TVN24 Biznes i Świat będziemy również mówić o aktualnych cenach paliw, a także działaniach sejmowej podkomisji ds. SKOK-ów, która zwróciła się do Kancelarii Prezydenta o dokumentację dotyczącą wniosku Lecha Kaczyńskiego o zbadanie zgodności z konstytucją ustawy o SKOK.

Autor: red/ / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: mchs.gov.ru