Światu grozi nuklearna zagłada? Oglądaj TVN24 Biznes i Świat

Ze świata

KCNAKorea zagrozi światu?

Dziś na antenie TVN24 Biznes i Świat będziemy zastanawiać się, czy atomowe groźby Korei Północnej są realne. Sprawdzimy, dlaczego USA przedłużyły o rok sankcje gospodarcze wobec Rosji. Będziemy również informować o decyzji Rady Polityki Pieniężnej w sprawie wysokości stóp procentowych.

Minister spraw zagranicznych Korei Północnej Ri Su Dzong zadeklarował we wtorek, że jego kraj dysponuje zdolnością odstraszania "stale narastającego zagrożenia nuklearnego" ze strony USA, w tym w razie konieczności poprzez uderzenie prewencyjne. W TVN24 Biznes i Świat wraz z ekspertami zastanowimy się, czy atomowe groźby Korei Północnej są realne i czy światu grozi nuklearna zagłada.

Sankcje USA

Prezydent Barack Obama przedłużył o rok dekret prezydencki z marca ub. roku, na podstawie którego rząd nałożył sankcje przeciwko Rosji wprowadzone w związku z jej polityką wobec Ukrainy. Na antenie TVN24 Biznes i Świat sprawdzimy, co to oznacza dla światowej gospodarki, a ekspertów zapytamy, czy takie działanie może zmienić politykę Kremla.

Co zrobi RPP?

Dziś Rada Polityki Pieniężnej zakończy dwudniowe posiedzenie. RPP poinformuje o decyzji dotyczącej wysokości stóp procentowych. Po poprzednim posiedzeniu Rady - na początku lutego - prezes NBP Marek Belka mówił, że RPP jest coraz bliższa decyzji o obniżeniu stóp. Wyjaśnił, że jeżeli sytuacja nie ulegnie jakiejś gwałtownej zmianie, należy się liczyć z tym, że w Radzie powstanie większość, która przegłosuje redukcję stóp procentowych. W TVN24 Biznes i Świat wyjaśnimy, co wyższe lub niższe stopy procentowe oznaczają dla przeciętnego Kowalskiego. Z analitykami będziemy rozmawiać o kolejnych ruchach RPP.

Czy RPP obniży stopy procentowe? TVN24 BiS

Autor: msz//bgr / Źródło: TVN24 BiS

Źródło zdjęcia głównego: KCNA