TVN24 Biznes | Ze świata

Koniec utrudnień na autostradzie w Chorwacji po wypadku polskiego autokaru

TVN24 Biznes | Ze świata

Aktualizacja:
Autor:
kris/ToL,
adso
Źródło:
TVN24 Biznes, PAP, tvn24.pl
Rzecznik MSZ: wszystkie ofiary wypadku polskiego autobusu w Chorwacji to polscy obywatele
Rzecznik MSZ: wszystkie ofiary wypadku polskiego autobusu w Chorwacji to polscy obywateleTVN24
wideo 2/3
TVN24Rzecznik MSZ: wszystkie ofiary wypadku polskiego autobusu w Chorwacji to polscy obywatele

W Chorwacji na autostradzie A4 w kierunku Zagrzebia doszło do tragicznego wypadku autokaru z Polski. Chorwackie Autostrady (HAC) poinformowały w komunikacie przed godziną 18, że na tym odcinku przywrócono normalny ruch. Autostrada była wcześniej nieprzejezdna wiele godzin, a potem kierowcy mogli używać tylko jednego pasa.

Do wypadku doszło około godziny 5.40 na 62 kilometrze autostrady A4 w kierunku Zagrzebia między miejscowościami Jarek Bisaszki i Podvorec.

WIĘCEJ INFORMACJI W RELACJI TVN24.PL >>>

Wznowiono ruch na zamkniętym wcześniej odcinku autostrady A4

"Odcinek Breznicki Hum - Komin w kierunku Zagrzebia jest zamknięty dla całego ruchu z powodu wypadku drogowego, co utrudnia podróż na tym odcinku autostrady A4. Prosimy wszystkich użytkowników o wyrozumiałość. Dokładamy wszelkich starań, aby użytkownicy korzystający z autostrady A4 dojeżdżali do Zagrzebia" - podały w porannym komunikacie HAC.

Miejsce, w którym doszło do wypadku autokaru na chorwackiej autostradzieMapy Google

HAC prosiły w sobotę rano kierowców, aby "nie ruszali w drogę do czasu ustabilizowania się sytuacji na autostradzie tak, aby nie tworzyć korków i dodatkowych kolejek do dróg płatnych, na stacjach i na samym odcinku".

"Zarząd i pracownicy chorwackich autostrad szczerze współczują rodzinom ofiar i niniejszym składamy najgłębsze kondolencje i życzymy wszystkim poszkodowanym szybkiego powrotu do zdrowia. W ostatnich dniach byliśmy świadkami częstych wypadków drogowych i apelujemy do wszystkich użytkowników, by dostosowali swoją jazdę do warunków na drodze. Prędkość, zmęczenie i nieuwaga to najczęstsze przyczyny wypadków drogowych, dlatego odpowiedzialna jazda to jedyny sposób na bezpieczne dotarcie do celu" - napisali przedstawiciele HAC w komunikacie prasowym.

O godzinie 12.27 HAC przekazały na swojej stronie internetowej, że ruch na A4 został wznowiony, odbywa się na jednym pasie, a kierowców obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h.

Po godz. 17. Chorwackie Autostrady przekazały w komunikacie, że ruch w stronę Zagrzebia na tym odcinku wciąż odbywa się jednym pasem. Kierowcy mogą się poruszać z prędkością do 80 km/h.

Przed godz. 18. w komunikacie poinformowano o zakończeniu utrudnień, jednocześnie prosząc kierowców "o dodatkową ostrożność".

Wypadek polskiego autokaru w Chorwacji

W Chorwacji na autostradzie A4 w kierunku Zagrzebia doszło do tragicznego wypadku autokaru z Polski. Nie żyje 12 osób, a 32 są ranne. Rzecznik MSZ Łukasz Jasina powiedział w TVN24, że "wszystkie ofiary to polscy obywatele".

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:kris/ToL, adso

Źródło: TVN24 Biznes, PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: PAP/EPA/IVAN AGNEZOVIC

Pozostałe wiadomości