Ministerstwo: autokar, który uległ wypadkowi w Chorwacji, miał wymagane badania techniczne

Autor:
kris/ToL
Źródło:
PAP
MSZ o wypadku w Chorwacji: wiemy o różnych hipotezach tego, co się stało. Czekamy na dokładne wyjaśnienie
MSZ o wypadku w Chorwacji: wiemy o różnych hipotezach tego, co się stało. Czekamy na dokładne wyjaśnienieTVN24
wideo 2/5
TVN24Wiceszef MSZ o wypadku w Chorwacji: wiemy o różnych hipotezach tego, co się stało. Czekamy na dokładne wyjaśnienie

W Chorwacji doszło do tragicznego wypadku autokaru z Polski. Autobus, który uległ wypadkowi, był zarejestrowany w Polsce i posiadał wszystkie wymagane prawem przeglądy - podało Ministerstwo Infrastruktury.

Do wypadku doszło około godziny 5.40 na 62 kilometrze autostrady A4 w kierunku Zagrzebia między miejscowościami Jarek Bisaszki i Podvorec. Autobus zjechał z drogi i wpadł do rowu - przekazał rzecznik chorwackiej policji Marko Muric. Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało, że zginęło 11 osób, a 12 zmarła ofiara zmarła w szpitalu. Ponad 30 osób jest rannych.

Autor, którym podróżowali pielgrzymi do Medziugorie, został wyprodukowany w 2011 r., był zarejestrowany w Polsce i posiadał wszystkie wymagane prawem przeglądy, badanie techniczne zostało wykonane w czerwcu br. i było ważne do 13 grudnia 2022 r. - poinformował resort infrastruktury w komunikacie zamieszczonym na Twitterze. Jak podkreśliło ministerstwo, więcej informacji o przebiegu wypadku będzie można uzyskać po analizie urządzeń rejestrujących, obecnych w autobusie.

Polski autokar miał wypadek w Chorwacji. Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur o stanie technicznym pojazdu
Polski autokar miał wypadek w Chorwacji. Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur o stanie technicznym pojazduTVN24, vijesti.hrt.hr

Polskie służby, w tym Inspekcja Transportu Drogowego pracują, aby ustalić przyczyny wypadku i upewnić się, że takie wypadki nie będą się zdarzały w przyszłości - zaznaczyło ministerstwo. Złożono też wyrazy głębokiego współczucia rodzinom ofiar.

WIĘCEJ INFORMACJI W RELACJI TVN24.PL >>>

OGLĄDAJ WYDANIE SPECJALNE W TVN24 >>>

Miejsce, w którym doszło do wypadku autokaru na chorwackiej autostradzieMapy Google

Wypadek polskiego autokaru w Chorwacji

Autobus jechał w kierunku Zagrzebia. Według ostatnich informacji zginęło 11 osób, 12 ofiara zmarła w szpitalu, ponad 30 osób zostało rannych. Jak poinformowało polskie MSZ, autokarem jechała zorganizowana przez Biuro Bractwa św. Józefa pielgrzymka do Medziugoria.

Rzecznik MSZ Łukasz Jasina powiedział w TVN24, że "wszystkie ofiary to polscy obywatele". Na miejsce wypadku pojadą minister zdrowia Adam Niedzielski i wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz - poinformował premier Mateusz Morawiecki. Prezydent Andrzej Duda zapewnił o współpracy z chorwackimi władzami i służbami ratowniczymi.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:kris/ToL

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości