Spada sprzedaż rolls-royce'ów. Bo słabnie chińska gospodarka

Ze świata

rolls-roycemotorcars.comW ubiegłym roku Rolls-Royce sprzedał na świecie 4063 limuzyny

Sprzedaż rolls-royce'ów w bieżącym roku będzie mniejsza niż w rekordowym 2014 roku - powiedział Reutersowi szef należącej do koncernu BMW firmy Torsten Mueller-Oetvoes. Powodem jest spadek sprzedaży w Chinach, gdzie słabiej rozwija się gospodarka.

Sprzedaż w Chinach, które są największym samochodowym rynkiem zbytu na świecie, jest kluczowa także dla innych producentów aut luksusowych; także oni wskazywali wcześniej na słabnący chiński popyt w tym segmencie.

Mniej sprzedanych aut

W ubiegłym roku Rolls-Royce sprzedał na świecie 4063 limuzyny. W tym roku sprzedaż jest o ponad 10 proc. mniejsza. Mueller-Oetvoes uważa, że zbyt aut na innych rynkach nie zrekompensuje spadków w Chinach. - Nasze inne rynki radzą sobie bardzo dobrze (...) ale prawdopodobnie nie będziemy w stanie do końca roku zrekompensować spadku sprzedaży, jaki obserwujemy w Chinach - powiedział. Dodał, że w związku z tym firmie nie uda się najpewniej pobić rekordu sprzedaży z 2014 r., a ostateczny wynik będzie oscylował wokół zeszłorocznego.

Nowy model

Rolls-Royce zaprezentował w ub. tygodniu nowy model kabrioletu Dawn, którym chce zyskać większą popularność wśród kobiet i młodszej klienteli.

Rolls-Royce zaprezentował nowy kabriolet Dawntvn24bis | rolls-roycemotorcars.com

Autor: msz/ / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: rolls-roycemotorcars.com