Chcesz pracować w Airbnb? Musisz przygotować się na absurdalne pytania

Ze świata

airbnb.comAirbnb to serwis oferujący wynajem mieszkań na całym świecie

Airbnb to jedna z najcenniejszych prywatnych firm na świecie. Jej wartość szacowana jest na 20 mld dolarów. Jeśli chcesz tam pracować, podczas rozmowy kwalifikacyjnej będziesz musiał odpowiedzieć na kilka specyficznych pytań. Serwis "Business Insider", na bazie dostępnych informacji i relacji osób uczestniczących w postępowaniu rekrutacyjnym, opracował zestaw najbardziej absurdalnych pytań, które miały zostać zadane.

Założona w sierpniu 2008 roku z siedzibą główną w San Francisco, w Kalifornii, Airbnb to coś na kształt rynku społecznościowego służącego publikowaniu ofert dotyczących interesujących miejsc pobytu na całym świecie. Ostatnio zasłynął wprowadzając ofertę wynajmu mieszkań na Kubie.

Jak pisze "Business Insider", bez względu na to, czy szukasz pracy w dziale obsługi klienta lub w bardziej "technicznym", przygotuj się na test. Oto możliwe pytania i stanowisko, o jakie ubiegali się kandydaci: 1. Jeśli miałbyś kogoś uczyć lub przeprowadzić wykład na konferencji TED, na jaki temat chciałbyś mówić? - specjalista ds. obsługi klienta. 2. Co byś powiedział na pogrzebie Airbnb? - marketing. 3. Jaki wpływ na świat miał internet? Pozytywny czy negatywny? - kandydat na menadżera. 4. Co zrobisz, gdy klient został wyrzucony przez gospodarza i musisz odzyskać jego rzecz? - menadżer od bezpieczeństwa i zaufania. 5. Czy kiedykolwiek rozwinąłeś znaczącą i trwałą przyjaźń z kimś, kogo na krótko spotkałeś w nieformalnej sytuacji, np. podczas jazdy autobusem? - specjalista ds. klientów. 6. Pies gospodarza wypróżnił się na walizkę gościa, brudząc koszule lub suknie. Co ty na to? - specjalista ds. klienta. 7. Jeśli mógłbyś wybrać jedną osobę publiczną, obok której mógłbyś stanąć, kim byłaby ta osoba? - Junior Account Executive. 8. Używając słownika i matrycy liter, znajdź w słowniku wszystkie zawarte w matrycy - kandydat na inżyniera. 9. Sądzisz, że byłbym znakomitym gospodarzem Airbnb? - Community Manager. 10. Jaką piosenkę byś wybrał, gdybyś przechadzał się po pokoju? - marketing. 11. Dzwoni klient i mówi, że na jego serwerze domowym znajdują się niemal wyłącznie zdjęcia pornograficzne. Czuje się z tym bardzo niekomfortowo, jak możesz pomóc? - specjalista ds. klienta. 12. Co najgorszego o tobie mówią twoi rówieśnicy lub byli współpracownicy? - kandydat na menadżera regionalnego. 13. Co napisałbyś na nagrobku branży hotelarskiej? - kandydat do działu IT. 14. Czego możesz mnie nauczyć w ciągu kilku minut? - kandydat na inżyniera programistę. 15. Opisz co się dzieje, kiedy wprowadzisz adres URL w przeglądarkę internetową? - kandydat na inżyniera programistę. 16. Jak pociąć okrągłe ciasto na 8 równych części używając tylko 3 cięć nożem - Customer Experience Representative. 17. Jak szczęśliwy jesteś i dlaczego? - Content Manager. 18. Powiedz, co nadzwyczajnego zrobiłeś w ciągu ostatniego miesiąca? - specjalista ds. klienta. 19. Jak chcesz przetrwać katastrofę samolotu? - kandydat na pracownika ds. zaufania i bezpieczeństwa. 20. Jaki jest najbardziej zwariowany pomysł, jakie kiedykolwiek miałeś? - księgowy. 21. Jak wyjaśniłbyś swojej babci czym jest Airbnb? - kandydat do działu obsługi klienta.

Autor: mn//km / Źródło: Business Insider

Źródło zdjęcia głównego: airbnb.com