Ceny ropy w dół. Rynek czeka na nowe dane

Ze świata

sxc.huCeny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku spadają przed Fed i danymi o zapasach paliw w USA - podają maklerzy

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku spadają przed Fed i danymi o zapasach paliw w USA - podają maklerzy. Baryłka ropy West Texas Intermediate, w dostawach na kwiecień, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku, jest wyceniana po 42,66 dolarów, po zniżce o 80 centów.

Brent w dostawach na maj na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie zniżkuje o 33 centy do 53,18 dol. za baryłkę.

Co ze stopami procentowymi?

Zapasy ropy naftowej w USA wzrosły w ubiegłym tygodniu o 4,4 mln baryłek do 453,3 mln baryłek - oceniają analitycy.

Amerykański Departament Energii (DoE) poda w środę po 16.30 wyliczenia dotyczące zapasów paliw w USA w ubiegłym tygodniu. Wieczorem zostanie zaś opublikowany komunikat Fed po dwudniowym posiedzeniu. - Uwaga rynków skupia się przede wszystkim na Fed - mówi Ratch Sodsatit, dyrektor zarządzający Asset Plus Fund Management Co. - Wszyscy wiedzą, że stopy procentowe w USA będą podwyższane, a teraz najważniejsze jest, kiedy to nastąpi i jak gospodarka USA toleruje mocny kurs dolara - dodaje. We wtorek ropa na NYMEX w Nowym Jorku staniała o 42 centy do 43,46 dol. za baryłkę, najniżej na zamknięciu handlu od marca 2009 r.

Bilans: nowy właściciel TVN, polski eksport bije rekordy, ropa taniejeTVN24 BiS

Autor: mb / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: sxc.hu

Raporty: