Z polityki do Doliny Krzemowej. Były wicepremier dostał pracę w Facebooku

Ze świata

Spadkobiercy z dostępem do konta zmarłego na Facebooku. Przełomowe orzeczenieTVN24 BiS
wideo 2/2

Były brytyjski wicepremier Nick Clegg przechodzi do Facebooka. Polityk będzie szefem komunikacji i spraw globalnych spółki.

Clegg zastąpi Elliota Schrage’a, który w czerwcu, po 10 latach, zapowiedział rezygnację ze stanowiska. Schrage pozostanie w firmie jako doradca.

Jak donosi Guardian, były wicepremier Wielkiej Brytanii rozpoczyna pracę w poniedziałek. Przez kilka pierwszych miesięcy będzie pracował w Londynie, jednak na początku przyszłego roku przeniesie się wraz z rodziną do Kalifornii.

Clegg był w latach 2010-2015 wicepremierem w rządzie Davida Camerona. Pełnił także funkcję przewodniczącego Liberalnych Demokratów. Jak zauważa CNBC, jego zatrudnienie wypełniłoby jeden z kilku znaczących dla Facebooka wakatów. "Cieszę się, że dołączam do Facebooka. Po prawie dwudziestu latach w polityce europejskiej i brytyjskiej jest to dla mnie ekscytująca przygoda" - napisał na Facebooku Nick Clegg.

Rozwiązanie problemów?

Media zwracają uwagę, że zatrudnienie na tak wysokim stanowisku osoby spoza firmy to znaczący krok Facebooka. Do tej pory promowani byli kandydaci blisko związani z założycielem i szefem spółki Markiem Zuckerbergiem.

Cleggowi nie zabraknie na pewno zadań. W ostatnim czasie Facebook spotyka się z rosnącą presją dotyczącą ochrony prywatności użytkowników ze strony europejskich instytucji.

Największy serwis społecznościowy mierzy się także ze skutkami ataku na konta około 29 użytkowników.

Autor: mp//dap / Źródło: CNBC, Reuters, Guardian

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock