TVN24 Biznes | Ze świata

Salmonella w mięsie z Polski. Blisko 10 ton do zniszczenia

TVN24 Biznes | Ze świata

Autor:
mb/ToL
Źródło:
PAP
Polacy spożywają coraz więcej mięsa i cukru
Polacy spożywają coraz więcej mięsa i cukrutvn24
wideo 2/3
tvn24Polacy spożywają coraz więcej mięsa i cukru

Około 9,9 ton polskiego mięsa z drobiu ma zostać zniszczonych - tak zdecydowała bułgarska Agencja do spraw Bezpieczeństwa Żywności. Wyniki badań wykonanych przez władze weterynaryjne pokazały, że jest ono skażone salmonellą.

W komunikacje opublikowanym na stronie internetowej agencji napisano, że partię kurzych udek zatrzymano do kontroli weterynaryjnej kilka dni temu, a wyniki badania podane zostały w środę. Mięsa nie dopuszczono na krajowy rynek.

Spożycie produktu zanieczyszczonego pałeczkami Salmonella może wywołać zatrucie pokarmowe.

Kontrole polskiego mięsa

Badanie przeprowadzono po nasileniu kontroli dostaw polskiego mięsa z drobiu, w których w ostatnich latach często wykrywano skażenie salmonellą.

Według krajowych mediów w 2019 roku na bułgarski rynek trafiło ponad 100 ton takiego skażonego mięsa. Nasilono wtedy kontrole, a dostawy zaczęto wstrzymywać i niszczyć. Agencja ds. Bezpieczeństwa Żywności o poprzednim takim przypadku, dotyczącym prawie 20 ton kurzego mięsa poinformowała w maju 2020 roku.

W komunikacie Agencji napisano też, że o całej sprawie strona bułgarska poinformowała polskie władze oraz unijny System Wczesnego Ostrzegania o Niebezpiecznej Żywności i Paszach (RASFF).

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Autor:mb/ToL

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości