Symulowali zatrucie w hotelu. Usłyszeli wyrok

TVN24 Biznes | Ze świata

Autor:
kris/ToL
Źródło:
PAP
"Zjawiskowa" wyspa na Oceanie Atlantyckim. "Na szczęście nie jest jeszcze tak popularna"TVN24 BiS
wideo 2/2
TVN24 BiS"Zjawiskowa" wyspa na Oceanie Atlantyckim. "Na szczęście nie jest jeszcze tak popularna"

Dwa brytyjskie małżeństwa zostały skazane na cztery miesiące więzienia oraz grzywnę w wysokości 23 tysiące euro. Powód? Podczas wakacji na Wyspach Kanaryjskich w 2016 roku symulowały zatrucie pokarmowe – informują hiszpańskie media.

Madrycki dziennik "El Mundo" potwierdził informację o wyroku skazującym dla brytyjskich turystów u przedstawicieli ambasady Wielkiej Brytanii w Hiszpanii.

Dziennik wskazał, że to właśnie z inicjatywy brytyjskich służb konsularnych w 2017 r. ruszyło śledztwo w sprawie licznych, a zarazem podejrzanych, zatruć Brytyjczyków w hiszpańskich hotelach na Wyspach Kanaryjskich i Balearach.

Policyjna operacja "Hook"

Według "El Mundo" wyłudzający odszkodowania od właścicieli hoteli Brytyjczycy od kilku lat zgłaszali rzekome zatrucia żywnością i wodą podczas pobytu w hiszpańskich hotelach. Ich adwokaci naciskali na biura podróży, zaś te domagały się zwrotu kosztów pobytu.

Skazane dwie pary brytyjskich urlopowiczów, wszyscy z miasta Middlesbrough, również miały "opić się niezdrowej wody". Rzekomo szkodliwa dla zdrowia sytuacja miała nastąpić podczas pływania w przyhotelowym basenie.

Tymczasem hiszpański turystyczny portal Preferente podał, że przypadek skazanej czwórki Brytyjczyków może być dopiero początkiem lawinowego karania nieuczciwych turystów z Wysp. Ich personalia hiszpański i brytyjski wymiar sprawiedliwości zdobyły dzięki wspólnemu prowadzeniu policyjnej operacji pod kryptonimem "Hook".

Według "El Mundo" śledztwo wszczęto w 2017 r. po tym, jak ponad 800 brytyjskich turystów w ciągu zaledwie kilku miesięcy zgłosiło służbom sanitarnym zatrucia, do których miało dojść podczas pobytu w hiszpańskich hotelach.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN GO

Autor:kris/ToL

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock