Bruksela rozszerzy sankcje wobec Krymu. Uderzą w rosyjski przemysł naftowy

Ze świata

ShuttercstockSankcje mają uderzyć w firmy wydobywające ropę i gaz na Morzu Czarnym

Unia Europejska rozszerzy zakaz inwestowania na Krymie, co ma uderzyć w rosyjskie firmy wydobywające ropę i gaz na Morzu Czarnym. Decyzje mają być ogłoszone na szczycie unijnym, który odbędzie się w tym tygodniu - podali w środę przedstawiciele UE, cytowani przez Reutera.

Według tej agencji zostaną również wprowadzone sankcje polegające na zakazie kupowania i finansowania przez obywateli państw UE firm na Krymie.

Państwa zachodnie nałożyły na Rosję sankcje w związku z zaanektowaniem przez nią w marcu ukraińskiego Krymu oraz za wspieranie separatystów na wschodzie Ukrainy.

Obama podpisze

Ustawę wdrażającą nowe sankcje wobec Rosji w związku z jej działaniami na Ukrainie ma do końca tygodnia podpisać także prezydent USA Barack Obama.

W ubiegłym tygodniu amerykański Kongres przyjął ustawę zatytułowaną "Ukraine Freedom Act" (Ustawa o Wolnej Ukrainie), w której zwraca się do prezydenta o zaostrzenie sankcji wobec przedstawicieli władz Rosji oraz firm zbrojeniowych kontrolowanych przez rosyjski rząd, a także o udzielenie Ukrainie pomocy wojskowej, w tym dostawy broni śmiercionośnej.

Autor: tol / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shuttercstock

Raporty: