Zagłosowałeś za Brexitem? "Pomyśl o tym, gdy znajdziesz się w szpitalu"

Ze świata

Młodzi Brytyjczycy protesują przeciwko wynikowi referendum

Brytyjczyku, wiesz kto cię leczy? Lekarze wystąpili przeciwko Brexitowi. Opublikowali na Facebooku specjalny komentarz skierowany do tych, którzy zagłosowali za opuszczeniem UE przez Wielką Brytanię i przeciwko imigrantom.

Decyzja większości Brytyjczyków w sprawie przyszłości kraju w Unii Europejskiej odbiła się szerokim echem na całym świecie. Konsekwencje gospodarcze i dla rynku pracy tej decyzji są trudne do przewidzenia. Pewne jest, że dotkną wiele grup zawodowych i imigrantów.

W jednej z angielskich placówek pracownicy służby medycznej postanowili pokazać, jakie konsekwencje może przynieść opuszczenie UE przez Wielką Brytanię.

Skutki uboczne

Zrobili zdjęcie skierowane do wszystkich zwolenników Brexitu. Znajdują się na nim lekarze trzymający kartki informujące o kraju ich pochodzenia i wykonywanym zawodzie. Kto leczy Brytyjczyków w tym jednym szpitalu? Dwie instrumentariuszki i instrumentariusz – wszyscy z Hiszpanii, konsultant w dziedzinie anestezjologii z Niemiec, konsultant ds. urologii z Pakistanu (ale z brytyjskim obywatelstwem), radiolożka z Irlandii i specjalista w zakresie urologii z Grecji.

Pochodzący z Grecji Manolis Meramveliotakis opublikował zdjęcie na Facebooku, a te zostało udostępnione już ponad 6,5 tys. razy i "polubione" przez ponad 8.7 tys. użytkowników portalu.

Manolis umieścił komentarz: Do wszystkich ludzi, którzy głosowali za Brexitem, aby pozbyć się imigrantów. Pomyślcie o tym jeszcze raz, jeśli kiedykolwiek znajdziecie się w szpitalu.

Jak wynika z danych Generalnej Izby Lekarskiej w Wielkiej Brytanii, około 37 proc. tamtejszych lekarzy pochodzi spoza krajów Zjednoczonego Królestwa, głównie z Indii i Pakistanu. Z państw UE największy udział mają Irlandczycy, Włosi i Grecy. Specjaliści z Polski stanowią 0,8 proc.

Brexit stał się faktem:

Autor: pmb//km / Źródło: Facebook/Manolis Meramveliotakis