"Poważne zagrożenie dla gospodarki". Liderzy G7 ostrzegają

Ze świata

ShutterstockReferendum w sprawie członkostwa Wielkiej Brytanii odbędzie się 23 czerwca br.

Liderzy siedmiu najbardziej uprzemysłowionych państw świata są za pozostaniem Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej. Brexit mógłby stanowić "poważne zagrożenie" dla światowej gospodarki - ostrzegli w piątek, w deklaracji końcowej szczytu G7 w Japonii.

Referendum, w którym Brytyjczycy zdecydują, czy ich kraj ma wyjść z Unii Europejskiej, czy pozostać w niej, odbędzie się 23 czerwca.

Inne kwestie

W spotkaniu na japońskim półwyspie Shima wzięli udział przywódcy USA, Francji, Wielkiej Brytanii, Włoch, Japonii, Niemiec i Kanady, a także Unii Europejskiej. W deklaracji końcowej liderzy G7 zapowiedzieli podjęcie nowych inicjatyw na rzecz ożywienia światowej gospodarki. Zagrozili także Rosji utrzymaniem, a nawet zaostrzeniem sankcji, jeśli ta nie wypełni swych zobowiązań wynikających z porozumienia mińskiego ws. konfliktu ukraińskiego. Przywódcy G7 wezwali do "pokojowego" rozwiązywania konfliktów terytorialnych na Morzach Południowochińskim i Wschodniochińskim.

Zobacz co Brexit oznaczałby dla mieszkających w Wielkiej Brytanii Polaków? Materiał "Faktów z zagranicy" w TVN24 BiS (25.05.2016):

Autor: mb / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock