Bono najbogatszym muzykiem na świecie. Bo zainwestował w Facebooka

Ze świata

TVN24 BiSBono najbogatszym muzykiem na świecie

Bono jest najbogatszym na świecie przedstawicielem branży muzycznej - informuje International Business Times. Muzyk ogromnego majątku nie zawdzięcza jednak muzyce, a temu, że w 2009 roku zainwestował w Facebooka.

Jak wynika z informacji International Business Times Bono jest bogatszy niż Madonna czy Paul McCartney. Jego majątek jest obecnie szacowany na 1,4 mld dolarów. To efekt nie tylko dobrze sprzedających się płyt zespołu U2, ale również mądrych inwestycji.

Trafna inwestycja

Lider U2 w 2009 roku nabył akcje Facebooka. Kupił co prawda tylko 2,3 proc. spółki za 56 mln dolarów, ale od tamtego czasu aktywa wielokrotnie zwiększyły swoją wartość.

Obecnie ten sam pakiet akcji warty jest miliard dolarów. Okazuje się zatem, że przez sześć lat posiadania akcji Facebooka Bono zarobił więcej niż przez całą swoją muzyczną karierę.

Kolejne miejsca

Drugim najbogatszym muzykiem świata jest Paul McCartney. Majątek 73-letniego artysty wyceniany jest na niemal 1,1 mld dolarów. Na trzecim miejscu zestawienia znalazła się Madonna, która dorobiła się 780 mln dolarów.

Autor: msz/ / Źródło: International Business Times

Źródło zdjęcia głównego: wikipedia.org/(CC BY 2.0) | Peter Neill