Blackberry wraca do gry i prezentuje tablet dla szpiegów. Niestety bardzo drogi

Ze świata

ShutterstockFirma Blackberry zaprezentowała nowy tablet, który powstał we współpracy z Samsung i IBM

Firma Blackberry, należąca do spółki Secusmart GmbH, zaprezentowała nowy tablet, który powstał we współpracy z Samsungiem i IBM. Secutablet przedstawiono podczas międzynarodowych targów informatycznych CeBIT w Hanowerze.

- Secutablet jest wzorowany na Samsungu Galaxy 10.5 i działa na sprzęcie dostarczonym przez Samsunga. Urządzenie oferuje dodatkowe zabezpieczenia, skierowane głównie do firm i administracji rządowej - poinformowało Secusmart.

Bezpieczeństwo

Secutablet jest kompatybilny z BlackBerry 10 i jest obecnie w trakcie otrzymywania certyfikacji bezpieczeństwa w niemieckim Federalnym Urzędzie Bezpieczeństwa Informacji.

Dzięki nowej technologii wprowadzanej przez IBM, urządzenie zawiera dodatkowe warstwy zabezpieczenia danych wrażliwych gromadzonych w urządzeniu.

- Bezpieczeństwo jest zakorzenione w strategii Blackberry. Obejmuje rozwiązania zarówno głosowe oraz obejmujące szyfrowanie danych - powiedział dr Hans-Christoph Quelle, prezes Secusmart GmbH.

- Z zastrzeżeniem poświadczenia przez Secutablet, niemieckie agencje rządowe będą w stanie stworzyć kompletną i najbezpieczniejszą na świecie sieć telekomunikacyjną - dodaje.

Wąska grupa odbiorców?

- Blackberry jest popularne w Niemczech, głównie z powodu swojej oferty wysokiej klasy systemu bezpieczeństwa - mówi analityk Nick McQuire, wiceprezes CCS Insight.

Secutablet może kosztować nawet ponad 2 tys. euro.

- Tablet skierowany jest do przedsiębiorstw i sektorów, w których bezpieczeństwo jest najważniejsze. Nie oszukujmy się, to bardzo ograniczone rozwiązanie, dla bardzo konkretnego obszaru rynku - stwierdza McQuire.

Spekulacje obejmują także temat systemu operacyjnego na jakim będzie działał Secutablet.

- Jest bardzo prawdopodobne - ale niepotwierdzone, że tablet będzie działał na systemie operacyjnym Android, z uwagi na to, że partnerem projektu jest Samsung - dodaje ekspert.

Secutablet może sprostać konkurencji ze strony Silent Circle, która w marcu zaprezentowała następną generację zabezpieczeń w smartfonach Blackphone 2, czytamy w BBC.

Akcje Blackberry notują spadki o 0,92 proc.

Notowania Blackberry17.03 | Notowania Blackberrystooq.pl

Merkel ogłasza rok 2015 rokiem "partnerstwa w innowacji" z Chinami na targach CeBITTVN24

Autor: mb / Źródło: BBC

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock