Szampan, pizza i sławny gość. Tak Bill Gates świętował swoje urodziny

Autor:
mp/ToL
Źródło:
TVN24 Biznes
Najbogatsi ludzie na świecie 2021. Lista "Forbesa"
Najbogatsi ludzie na świecie 2021. Lista "Forbesa"TVN24
wideo 2/2
TVN24Najbogatsi ludzie na świecie. Nowa lista "Forbesa"

Bill Gates świętował swoje 66. urodziny podczas prywatnej imprezy w zacisznej tureckiej zatoczce - donoszą zagraniczne media. Założyciel Microsoftu spędził ten wyjątkowy wieczór w towarzystwie 50 gości, wśród których znalazł się inny miliarder Jeff Bezos.

Gates, który spędza wakacje na tureckim wybrzeżu, zorganizował prywatną imprezę urodzinową w Fethiye, mieście położonym na południu Turcji, w pobliżu gór Taurus, nad Morzem Śródziemnym.

Gates przyszedł na świat 28 października 1955 roku w Seattle w stanie Waszyngton.

Jego impreza urodzinowa trwała cztery godziny. Gościom serwowano szampana, sushi, pizzę oraz owoce morza - informują tureckie media.

Osoby pracujące przy obsłudze wydarzenia nie mogły używać swoich telefonów, aby ochronić prywatność gości.

Bill Gates spędza urodziny z Jeffem Bezosem

Do odosobnionej i malowniczej zatoczki solenizant i jego goście zostali przetransportowani helikopterem z wynajmowanego przez Gatesa superjachtu "Lana". Koszt jego wynajmu to aż 1,8 mln euro tygodniowo. Na jego pokładzie można skorzystać m.in. z basenu, jacuzzi i siłowni.

Gates zaprosił na imprezę około 50 osób, w tym Jeffa Bezosa, założyciela i szefa Amazona - informuje gazeta "Daily Sabah".

Według rankingu "Bloomberg Billionaires Index" majątek Gatesa jest obecnie wyceniany na 136 mld dolarów. Jest on czwartym najbogatszym człowiekiem na świecie. Bezos znajduje się natomiast na drugim miejscu z fortuną szacowaną na 195 mld dolarów.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN 24 GO >>>

Autor:mp/ToL

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości