Trzy rzeczy, które zmienią nasze życie. Według Billa Gatesa

Ze świata

wikimedia.org/Andy Mettler/(CC BY-SA 2.0)Bill Gates: pierwszym wynalazkiem będzie innowacyjna energia

Tania i czysta energia, walka z chorobami zakaźnymi i edukacja - to trzy rzeczy, które zdaniem Billa Gatesa zmienią nasze życie w przyszłości.

Bill Gates Wziął udział w internetowej sesji Ask Me Anything (Zapytaj, o co chcesz) organizowanej przez serwis Reddit. Jeden z internautów zapytał go, co jego zdaniem ludzkość osiągnie w ciągu najbliższych 20 lat. Twórca koncernu Microsoft wyznał, że sam jest ciekawy tego, ale jest też pod tym względem optymistą i opowiedział o trzech innowacjach, które mogą zmienić życie na naszej planecie.

Jakie?

- Pierwszym wynalazkiem będzie innowacyjna energia, która będzie nie tylko tańsza, ale także pozwoli pozbyć się problemu gazów cieplarnianych - mówił Gates. Drugim kluczowym dla ludzkości wynalazkiem będzie jego zdaniem postęp w walce z chorobami zakaźnymi, czyli np. polio, malaria, HIV, czy gruźlicą. - Wszystkie te choroby powinniśmy być w stanie zupełnie wyeliminować lub ograniczyć zachorowania niemal do zera - powiedział Gates. Miliarder nie wymienił wśród chorób raka, bo jego zdaniem za 20 lat nowotwory nie będą stanowiły już problemu.

Co jeszcze?

Trzecim wynalazkiem będzie jego zdaniem lepsza i efektywniejsza edukacja. - Taka, która pomoże nauczycielom uczyć lepiej i pozwoli uczniom zrozumieć i poznawać świat - mówił Gates i dodał, że właśnie dlatego jego fundacja wspiera rozwój edukacji.

Autor: msz/gry / Źródło: Business Insider

Źródło zdjęcia głównego: wikimedia.org/Andy Mettler/(CC BY-SA 2.0)