Bill Gates o porozumieniu w Paryżu: trzeba pomóc biedniejszym

Ze świata

TVN24 Biznes i ŚwiatBill Gates o porozumieniu w Paryżu

To historyczne wydarzenie - tak o porozumienie zawartym na szczycie klimatycznym w Paryżu mówi Bill Gates. Założyciel Microsoftu liczy, że kolejne lata przyniosą dalsze działania na rzecz środowiska i rozwoju czystych źródeł energii.

- Jestem optymistą i wierzę, że osiągnięte porozumienie i następne szczyty pomogą w przyszłości obniżyć emisję gazów cieplarnianych. Niezbędne będą jednak innowacje - powiedział Gates w wywiadzie dla CNN.

Pomoc biedniejszym

- Pamiętajmy, że tutaj chodzi o poprawę zdrowia ludzi żyjących w różnych częściach świata. Tak długo, jak będziemy mieli do czynienia z epidemiami wielu chorób rozwijających się w ekstremalnych warunkach pogodowych jak na przykład malaria, powinniśmy pomagać krajom, których nie stać na walkę z globalnym ociepleniem - dodał.

- Jeżeli sprawimy, że powietrze będzie czystsze to pytanie "kto za to wszystko ma zapłacić?" nie będzie aż takie trudne, chociaż myślę, że będzie punktem spornym do samego końca - zaznaczył miliarder.

Bill Gates oraz 27 innych wiodących przedsiębiorców przedstawiło w Paryżu inicjatywę na rzecz promowania czystej energii i walki ze zmianami klimatu, Breakthrough Energy Coalition. Poparcie dla projektu zapowiedziało ok. 20 krajów.

Ponadto, założyciel Microsoftu wraz z Barackiem Obamą, Francois Hollandem i premier Indii Narendrą Modim, ogłosił powstanie funduszu badawczo-rozwojowego wspierającego działania z obszaru energetyki odnawialnej i walki z globalnym ociepleniem. Sam Bill Gates wsparł fundusz kwotą w wysokości 2 mld dol.

Szczyt klimatyczny w Paryżu. Co z polskim węglem?

Szczyt klimatyczny w Paryżu. Co z polskim węglem?TVN24 BiS

Autor: ToL//km / Źródło: TVN24 Biznes i Świat

Źródło zdjęcia głównego: www.dts-nachrichtenagentur.de Wikipedia

Tagi:
Raporty: