TVN24 Biznes | Ze świata

Sąsiad wprowadza obowiązkową kwarantannę dla przyjeżdżających z Polski

TVN24 Biznes | Ze świata

Autor:
ToL
Źródło:
PAP
Niedzielski: chcemy wprowadzić możliwość pracy zdalnej na kwarantannie
wideo 2/4
Niedzielski: chcemy wprowadzić możliwość pracy zdalnej na kwarantannie

Ministerstwo zdrowia Białorusi zadecydowało we wtorek, że osoby przybywające z 28 państw - między innymi z Polski - będą musiały przez 10 dni po przekroczeniu granicy przestrzegać samoizolacji. Wymogi zaostrzono ze względu na sytuację epidemiczną w tych krajach.

Ministerstwo zdrowia Białorusi zadecydowało we wtorek, że osoby przybywające z 28 państw - m.in. z Polski - będą musiały przez 10 dni po przekroczeniu granicy przestrzegać samoizolacji. Wymogi zaostrzono ze względu na sytuację epidemiczną w tych krajach.

Powrót na listę

28 państw zostało wcześniej wykreślonych z listy, ale teraz na nią powróciło. Prócz Polski są wśród nich m.in. Francja, USA, Kanada, Holandia, Czechy, Wielka Brytania, Irlandia, Szwajcaria, Szwecja, Dania i Litwa.

Ministerstwo zdrowia poinformowało, że wzięło pod uwagę takie kryteria, jak poziom i dynamika zachorowań w tych krajach oraz działania, które podjęły one w odpowiedzi na epidemię COVID-19.

Samoizolacja obowiązuje przybyszy z tych państw przez 10 dni kalendarzowych po przyjeździe na Białoruś - poinformował resort.

Na Białorusi według oficjalnych danych zakażenie koronawirusem potwierdzono dotąd u ponad 88 tys. ludzi. Na początku października przedstawiciel ministerstwa zdrowia Alaksandr Pacejeu ogłosił, że w kraju rozpoczęła się druga fala zachorowań na COVID-19.

W Polsce badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 9291 osób - podał we wtorek resort zdrowia. Poinformował też, że zmarło 107 kolejnych osób.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Autor:ToL

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: shutterstock