Ze świata

Białoruś ogranicza import wieprzowiny z Polski

Ze świata

WikipediaBiałoruś ogranicza import wieprzowiny z Polski z powodu afrykańskiego pomoru świń

Białoruś wprowadza czasowe ograniczenie importu wieprzowiny z województw mazowieckiego, lubelskiego i podlaskiego oraz z części Rosji w związku z nowymi przypadkami afrykańskiego pomoru świń – poinformowało białoruskie ministerstwo rolnictwa.

"Białoruś podejmie dodatkowe działania mające na celu ograniczenie wwozu wieprzowiny z niektórych regionów Rosji i Polski w związku z zarejestrowaniem tam nowych przypadków afrykańskiego pomoru świń" – podała we wtorek oficjalna agencja BiełTA, powołując się na komunikat departamentu weterynarii i wyżywienia białoruskiego ministerstwa rolnictwa i wyżywienia.

Afrykański pomór świń

Ograniczenia dotyczą w Polsce województw: mazowieckiego, lubelskiego i podlaskiego, a w Rosji – obwodów saratowskiego i iwanowskiego. Zakaz dotyczy żywych świń, wieprzowiny i produktów jej przetwórstwa, a także surowca pochodzącego ze skóry, rogów, kopyt, szczeciny i jelit, mięsa dzików i trofeów łowieckich z gatunków podatnych na chorobę. Ograniczony jest także wwóz pasz i dodatków paszowych pochodzenia roślinnego i zwierzęcego, w tym z drobiu i ryb. Kolejna grupa towarów objęta zakazem to sprzęt, który był używany do transportu świń i produktów przetwórstwa zwierzęcego, a także do przetrzymywania, uboju i rozbioru mięsa wieprzowego. Przyczyną wprowadzenia obostrzeń jest, jak podaje BiełTA, informacja Światowej Organizacji Zdrowia Zwierząt o nowych przypadkach zachorowań zwierząt podatnych na afrykański pomór świń.

Boom na polskie mięso. "Mamy fenomen burgerowni":

Boom na polskie mięso. "Mamy fenomen burgerowni"
Boom na polskie mięso. "Mamy fenomen burgerowni"TVN24 BiS

Autor: azb/ms / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Wikipedia

Pozostałe wiadomości