Ma być taniej, ale ciaśniej. British Airways dokładają kolejny fotel

Ze świata

Eluveitie/CC BY-SA 3.0Zmiany mają zostać wprowadzone w 2018 roku

Linie British Airways planują dodać jedno siedzenie do każdego rzędu w klasie ekonomicznej. Zmiana dotyczy samolotów Boeing 777, odlatujących z londyńskiego lotniska Gatwick.

Po wprowadzeniu zmian konfiguracja foteli w klasie ekonomicznej zmieni się z 3-3-3 na 3-4-3. Zwiększy to pojemność samolotu z 280 do 332 miejsc.

Walka o klienta

- Zmieniamy kabiny 777, aby dostosować się do wielu naszych konkurentów. Pozwoli nam to zaoferować jeszcze niższe ceny - powiedział rzecznik brytyjskiego przewoźnika.

Dodał, że modyfikacje zaczną się na początku 2018 roku od floty 777 z bazą na lotnisku Gatwick, który jest drugim po Heathrow węzłem British Airways. Będą dotyczyły samolotów obsługujących rejsy krótkodystansowe, czyli trwające poniżej 3 godzin.

Obecnie szerokość fotela w klasie ekonomicznej w BA wynosi 17,5 cala (44,45 cm). Linia poinformowała, że dodatkowy fotel w każdym rzędzie zmniejszy prawdopodobnie szerokość korytarzy.

Linie nie potwierdziły jednak, czy rozważają dodanie dodatkowych toalet, które mogłyby mieć wpływ na większy komfort pasażerów.

Autor: tol / Źródło: Travel + Leisure

Źródło zdjęcia głównego: Eluveitie/CC BY-SA 3.0