Zmiany na szczytach Lego. "Idealnie pasujący" kandydat

Ze świata

Lego zmienia prezesaTVN24 BiS
wideo 2/3

61-letni Bali Padda nie będzie już dyrektorem generalnym Lego. Brytyjczyk zajmuje to stanowisko zaledwie od ośmiu miesięcy. Lego poinformowało, że ze względu na swój wiek, Padda nigdy nie oczekiwał, że swoją funkcję będzie sprawował przez dłuższy czas.

Kiedy Padda obejmował swoje stanowisko w Lego w grudniu ubiegłego roku, firma poinformowała, że natychmiast rozpoczyna poszukiwana jego następcy. - Znaleźliśmy go szybciej niż się spodziewano - poinformowali Duńczycy.

Idealnie pasuje

Nowym dyrektorem generalnym zabawkarskiego giganta zostanie 51-letni Niels Christiansen, były szef Danfossu, światowego producenta komponentów i rozwiązań technologicznych dla chłodnictwa i klimatyzacji, ogrzewnictwa, dystrybucji wody oraz maszyn roboczych. Rzecznik Lego powiedział, że Christiansen, który opuścił Danfoss pod koniec czerwca "idealnie pasuje" na główne stanowisko kierownicze w Lego. Obejmie je w październiku. Lego podkreśliło, że Padda nie chciał sprawować funkcji dyrektora generalnego przez dłuższy czas i wcześniej porozumiał się w tej kwestii z prezesem spółki Jurgenem Knudstorpem. Padda, który z firmą związany jest od 15 lat i był jej pierwszym brytyjskim dyrektorem generalnym, pozostanie w Lego w charakterze specjalnego doradcy.

Autor: tol / Źródło: BBC News

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock