TVN24 Biznes | Ze świata

Gigantyczna kradzież na rynku kryptowalut. USA wskazują na hakerów związanych z Koreą Północną

TVN24 Biznes | Ze świata

Autor:
mb/dap
Źródło:
PAP, Reuters
Tak oszust próbował przekonać policjanta do zainstalowania programu do zdalnego sterowania komputerem
Tak oszust próbował przekonać policjanta do zainstalowania programu do zdalnego sterowania komputeremtvn24.pl, policja Lubin
wideo 2/5
tvn24.pl, policja LubinTak oszust próbował przekonać policjanta do zainstalowania programu do zdalnego sterowania komputerem

Stany Zjednoczone łączą hakerów z Korei Północnej z włamaniem do gry Axie Infinity i jedną z największych kradzieży na rynku kryptowalut. W ataku, do którego doszło w marcu tego roku, cyberprzestępcy pozyskali kryptowaluty warte około 620 milionów dolarów.

Ronin Network, należący do singapurskiego studia gier Sky Mavis, poinformował pod koniec marca br., że niezidentyfikowani hakerzy ukradli około 173 600 ETH (ethereum) i 25,5 mln tokenów USD Coin. To równowartość około 620 mln dolarów.

"Dzięki dochodzeniu byliśmy w stanie potwierdzić, że podmioty internetowe powiązane z Koreą Północną (KRLD): Lazarus Group i APT38, były odpowiedzialne za kradzież 620 milionów dolarów zgłoszoną 29 marca" - stwierdziło FBI.

Ronin to cyfrowy portfel, który jest znany z popularnej gry online Axie Infinity. Ronin pozwala na przechowywanie tokenów i kryptowalut, które zbierają gracze m.in. za wykonywanie zadań.

Ataki hakerów z Korei Północnej

Według firmy Elliptic, zajmującej się analizą technologii blockchain, była to druga co do wielkości kradzież kryptowalut w historii.

Dziennik "Washington Post" przypomniał, że hakerzy znani jako Lazarus Group, byli również odpowiedzialni za włamanie do Sony Pictures w 2014 roku. Korea Północna zaprzecza oskarżeniom.

FBI zapewnia, że we współpracy z Departamentem Skarbu i innymi partnerami, będzie wciąż ujawniać i zwalczać wykorzystywanie przez KRLD nielegalnych działań - w tym cyberprzestępczości i kradzieży kryptowalut - w celu generowania dochodów dla reżimu.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mb/dap

Źródło: PAP, Reuters

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości