Atak w centrum Sztokholmu. Zobacz, co się wydarzyło

Ze świata

TVN24 BiSAtak w centrum Sztokholmu. Najważniejsze informacje

Tuż przed godziną 15.00 ciężarówka wjechała w ludzi na ulicy handlowej, a potem w dom towarowy w centrum Sztokholmu. W ataku zginęły cztery osoby, a kilka zostało rannych. Policja zaleciła mieszkańcom unikanie centrum miasta, które zostało ewakuowane.

Szwedzka policja zatrzymała w północnej części Sztokholmu mężczyznę, który przyznał się do przeprowadzenia w piątek ataku z użyciem ciężarówki na handlowej ulicy w centrum miasta - podał dziennik "Aftonbladet", powołując się na różne anonimowe źródła.

Atak terrorystyczny

Według szwedzkiego premiera Stefana Loefvena, to "Szwecja została zaatakowana", a wszystko wskazuje na atak terrorystyczny. Szef rządu przekazał informację o jednej osobie zatrzymanej w związku z atakiem. Początkowo policja informowała o trzech ofiarach śmiertelnych, ale po godz. 21.00 służby potwierdziły śmierć czwartej osoby. 15 osób zostało rannych. Na miejscu służby ratunkowe udzieliły pomocy poszkodowanym. Według agencji, użyta do ataku ciężarówka, należąca do jednego z browarów, została wcześniej skradziona podczas dostawy towaru. Kierowcy nic się nie stało.

Autor: tol/ms / Źródło: PAP

Raporty: