Marcin Wojciechowski u Jolanty Pieńkowskiej. Wydanie specjalne w TVN24 Biznes i Świat

Ze świata

TVN24 BiSAtak terrorystyczny w Tunezji

Prawodpodobnie czterech Polaków zginęło, a 11 kolejnych zostało rannych w ataku terrorystycznym na muzeum w Tunisie w stolicy Tunezji. W TVN24 Biznes i Świat trwa wydanie specjalne, w którym na żywo relacjonujemy najnowsze informacje z Tunezji. Gościem Jolanty Pieńkowskiej o 20.20 będzie rzecznik MSZ Marcin Wojciechowski.

TU ZNAJDZIESZ RELACJĘ Z WYDARZEŃ W TUNEZJI

22 osoby, w tym kilkunastu zagranicznych turystów i dwóch napastników, zginęło w środę w ataku terrorystycznym na muzeum w Tunisie. Wśród ofiar są turyści polscy, włoscy, niemieccy i hiszpańscy.

Terroryści zaatakowali Muzeum Bardo, od nazwy dzielnicy Tunisu, w której jest położone. Po strzelaninie ewakuowano parlament, który przylega do budynku muzeum. Napastnicy byli uzbrojeni w kałasznikowy.

Komentarze i analizy

W TVN24 Biznes i Świat trwa wydanie specjalnie. Na antenie wraz z ekspertami analizujemy tragiczne wydarzenia w Tunezji. Śledzimy również najnowsze i najważniejsze wydarzenia oraz komentarze dotyczące ataku terrorystycznego.

Gościem Jolanty Pieńkowskiej w programie "Świat" o godz. 20.20 będzie rzecznik prasowy Ministerstwa Spraw Zagranicznych Marcin Wojciechowski.

Kto stoi za atakiem?

Nie jest jasne, kim są napastnicy, ale od jaśminowej rewolucji ze stycznia 2011 roku Tunezja boryka się z islamistycznymi ekstremistami, w tym z bojownikami powiązanymi z Państwem Islamskim (IS). Szacuje się, że w szeregach dżihadystów w Syrii i Iraku walczy około 3 tys. obywateli Tunezji. Władze w Tunisie mają informacje, że kilkuset bojowników wróciło już do kraju i mogą oni stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa wewnętrznego.

Autor: red. / Źródło: TVN24 BiS