Ta potrawa nie ma sobie równych. Sprawdź, co Polacy najchętniej jedzą na mieście

Ze świata

Eurostat: średnie ceny w Europie, Polska tańsza niż Niemcy TVN24 BiS
wideo 2/4

Polak na mieście jada kilka razy w miesiącu, a wybierając restauracje kieruje się głównie cenami. W tym przypadku opinie znajomych i rodziny są dużo ważniejsze niż opinie blogerów czy krytyków kulinarnych - wynika z badania "Polacy o jedzeniu na mieście". Zdecydowanie najczęściej wybieraną potrawą jest u nas...kebab.

Jak czytamy w raporcie ARC Rynek i Opinia, 86 procent badanych deklaruje, że co najmniej raz w miesiącu jada na mieście. Najbardziej liczną grupę stanowią ci, którzy jadają na mieście kilka razy w miesiącu (35 procent), najmniej liczną ci, którzy jadają codziennie (3 procent).

Najczęściej na mieście jadają osoby do 34. roku życia, z dużych miast powyżej 500 tysięcy mieszkańców.

Raport "Polacy o jedzeniu na mieście"ARC Rynek i Opinia

Jakie potrawy

Polacy za modne uważają jedzenie sushi, dań kuchni azjatyckiej oraz potraw wegetariańskich, jednak na co dzień wybierają kebab (40 procent), kuchnię polską (29 procent) i pizzę (23 procent).

Co piąta osoba za jedzenie za mieście płaci nie więcej niż 20 złotych. Aż 65 procent osób twierdzi, że ich rachunek za jedzenie na mieście wynosi pomiędzy 21 a 50 złotych. Nieliczni (14 procent) płacą powyżej 50 złotych.

Ponad połowa badanych, bo 56 procent deklaruje, że z jedzenia na mieście korzysta bez szczególnej okazji, tylko wtedy, kiedy odczuwa głód. Często wskazywanymi okazjami do spożywania posiłków na mieście są kolacja z partnerem lub spotkanie z przyjaciółmi czy rodziną.

Wysokość ostatniego rachunkuARC Rynek i Opinia

Jak wynika z badania, 54 procent Polaków uważa, że jest duża różnorodność lokali, w których można coś zjeść, jednak co czwarta osoba jest zdania, że lokali jest za mało. Wybierając restaurację Polacy kierują się przede wszystkim ceną potraw (90 procent). Ponadto, dużo bardziej ufają opiniom rodziny i znajomych na temat danego miejsca niż krytykom czy blogerom kulinarnym.

W badaniu, przeprowadzonym metodą CAWI w sierpniu tego roku, wzięło udział 516 osób, które w ciągu ostatnich 3 miesięcy przynajmniej raz spożywały posiłek "na mieście".

8b35669b-2809-4706-a34f-7857168f34c3.png

Autor: mb / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock