Co kombinuje Apple? Amerykanie kupili izraelską firmę

Ze świata

TVN24 Biznes i ŚwiatKoncern Apple za ok. 20 mln dolarów kupił izraelskiego producenta miniaturowych aparatów fotograficznych wykorzystywanych w smartfonach i tabletach

Koncern Apple za ok. 20 mln dolarów kupił izraelskiego producenta miniaturowych aparatów fotograficznych wykorzystywanych w smartfonach i tabletach, firmę LinX Computational Imaging Ltd - poinformował w środę amerykański dziennik "Wall Street Journal".

Transakcję potwierdził rzecznik firmy z Cupertino. - Od czasu do czasu Apple kupuje mniejsze firmy z branży technologicznej i z reguły nie rozmawiamy na temat naszych celów i planów - poinformował w rozmowie z "WSJ".

Mocniejsi w Izraelu

LinX w swoich produktach wykorzystuje matryce, które wychwytują w tym samym czasie wiele obrazów i przetwarzają je za pomocą specjalnych algorytmów. Izraelska firma podkreśla, że dzięki zastosowanej technologii jej aparaty mogą szacować głębię i tworzyć trójwymiarowe mapy. W zeszłym roku LinX informował, że miniaturowe moduły aparatów są w stanie fotografować w warunkach małego naświetlenia, a mimo to uzyskane zdjęcia cechują się wysoką jakością. "WSJ" podkreśla, że zakup tej firmy umacnia pozycję amerykańskiego koncernu w Izraelu. W lutym podczas wizyty w państwie żydowskim szef Apple'a Tim Cook podkreślił, że Izrael jest największym centrum badawczym koncernu poza USA. Zatrudnia tam ponad 700 pracowników. Amerykański dziennik zwraca uwagę, że LinX jest kolejną izraelską firmą kupioną przez giganta z Cupertino. W 2011 roku Apple kupiło firmę produkująca pamięć typu flash - Anobit Technologies Ltd. Dwa lata później amerykanie pozyskali producenta układów scalonych PrimeSense Ltd., którego technologie znalazły zastosowanie w czujnikach ruchu Kinect konsoli do gier Xbox produkowanej przez Microsoft. Ze źródeł izraelskich wynika, że LinX zostało założone w 2011 roku przez byłych pracowników m.in. firmy zbrojeniowej Rafael Avanced Defence Systems Ltd. i Samsunga.

Autor: mb / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Biznes i Świat